Išaugo grindų plotas
Per du aukštus išsidėsčiusi palėpė buvo paskutinis neparduotas būstas naujos statybos name Vilniaus senamiestyje. Ko gero, pirkėjų kelerius metus nepatraukė nepatogus 120 kv. metrų patalpų suplanavimas – virtuvė buvo tamsi ir labai nedidelė, o antrajame aukšte tilpo tik vienas nedidelis kambarys.
„Aukščiausia mansardos vieta siekė daugiau nei 5 metrų aukštį, tad norėjosi tinkamai išnaudoti visas patalpų erdves. Prisėdus prie planinės buto struktūros paaiškėjo, jog antresolę galima padidinti ir vietoj planuotos darbo kambario erdvės ten perkelti tėvų miegamąjį ir suprojektuoti dar vieną vonios kambarį.
Nors užsakovai tikėjosi interjero, prisitaikančio prie pirminio būsto plano, ėmėmės didesnių rekonstrukcijos planų. Praplėtus antresolę bendras patalpų grindų plotas padidėjo 30 kv. metrų, tad pakilo šio būsto vertė ir taip buvo išspręstos esminės buvusio plano problemos“, – paaiškino L.Byčenkova.
Kaminas atlieka kelias funkcijas
Pirmajame aukšte, buvusioje tėvų kambario vietoje, buvo įrengtas vaikų kambarys, jame taip pat suprojektuota papildoma antresolė. Vaikų kambarys padalintas į dvi funkcines zonas: pirmajame aukšte įrengta žaidimų zona ir drabužinė, o antrajame – miegamojo zona. Į šią erdvę tėvai iš savo miegamojo gali patekti pro drabužinėje įrengtą praėjimą.
„Virtuvės erdvė pirminiame plane buvo tamsi, norėjosi ją atverti ir įsileisti šviesos, kuri sklistų pro didžiulį svetainės langą. Dalis sienos, skiriančios virtuvę nuo svetainės, buvo sujungta su kaminu. Sieną buvo galima išgriauti, o kaminui, likusiam viduryje kambario, teko sukurti naują funkciją.
Aplink jį buvo suprojektuotas daugiafunkcis baldas: virtuvės sala su kaitlente bei gartraukiu, baras, o iš kitos pusės – niša televizoriui, lentynos, čia buvo paslėptas ir kondicionieriaus blokas“, – vardijo architektė.
Sukūrė ilgalaikę būsto vertę
Namuose įrengti du vonios kambariai, naujasis atsidūrė tiesiais virš pirmajame aukšte esančiojo, dalis juos skiriančios perdangos buvo išmontuota. Patalpoms atskirti architektė suprojektavo matinio stiklo pertvarą, tad šviesa, sklindanti pro stoglangį, galėjo pasiekti ir pirmame aukšte esančią vonios erdvę.
„Dažniausiai į mus besikreipiantys klientai ieško racionalių ir estetiškų sprendimų. Daugiau dėmesio funkciniam planui lemia tai, jog sugebame sukurti patogius namus.
Jei imtumės projekto pradėję nuo puošybos darbų, ko gero, galutinis variantas atrodytų gražiai, tačiau jis nebūtinai būtų patogus. Šiuo atveju tinkamas suplanavimas, o ne papuošimai padėjo sukurti ilgalaikę būsto vertę“, – apibendrino architektė.
Šis darbas dalyvauja portalo lrytas.lt, dienraščio „Lietuvos ryto“ ir Lietuvos architektų sąjungos organizuojamame interjerų konkurse „Mano erdvė 2016“.