Atviroms erdvėms – akustikos iššūkiai
Šiuolaikiškos atviros biuro erdvės – vis labiau populiarėja ne tik užsienio kompanijose, bet ir Lietuvoje. Pagrindinė tokių erdvių funkcija – įvairesni bendradarbiavimo metodai, efektyvumo ir kūrybiškumo skatinimas. Vis dėlto, technologijų bendrovių išgarsintos atviro tipo zonos pasižymi ir keletu trūkumų.
„Dirbant tokiose erdvėse darbuotojams stinga privatumo, tylos ir galimybių susikaupti, todėl biurų planavimas – nemenkas iššūkis. Darbo patalpos planuojamos atsakingai ir subtiliai, neapsieinama be įvairiausių akustinių sprendimų“, – teigė jau 25 metus veikiančios baldų gamybos įmonės „Narbutas“ pardavimų Lietuvoje vadovė Ingrida Paužienė.
Atvirų biuro erdvių triukšmą gali sumažinti mobiliosios pertvaros, kabinami ant lubų ar sienų akustiniai paneliai, atskiros akustinės zonos. Pastarosios ne tokios formalios kaip tradicinės konferencijų salės, bet kur kas labiau mėgstamos įmonės darbuotojų. Pasak I.Paužienės, jos skirtos spontaniškiems susitikimams ar individualiems pašnekesiams.
Daugiafunkcinių sprendimų svarba
Svarbus vaidmuo interjere tenka modernioms technologijoms, tad kuriant darbo erdves vis dažniau ieškoma universalių sprendimų – nuo jutikliais taupomos pastato energijos iki balduose integruotų elektroninių įrengimų, kurie negadina bendro biuro erdvės vaizdo.
Kaip pastebėjo bendrovės „Narbutas“ pardavimų Lietuvoje vadovė, elektra reguliuojami stalai yra nepamainomi biuruose, nes kiekvienas darbuotojas gali prisitaikyti stalo aukštį pagal savo ūgį. Tokio tipo stalai, pradėti gaminti Skandinavijoje, tampa vis populiaresni ir Lietuvoje.
„Reguliuojamo aukščio stalus siūlome ne tik standartinėms darbo vietoms, bet ir konferencijų erdvėms – trumpus ir nedidelius pasitarimus neretai patogu rengti atsistojus“, – kalbėjo I.Paužienė.
Bendrovė „Narbutas“ dalyvaus spalio pabaigoje Vokietijoje, Kelno mieste vyksiančioje didžiausioje biuro baldų parodoje „Orgatec 2016“. Pasak I.Paužienės be įvairių kitų parodoje pristatomų produktų, daugiau nei 270 kv. m stende dėmesį patrauks ir naujoji sėsk-stok stalų bei stalų junginių sistema „Motion“.
Ši sistema suteikia ne tik galimybę dirbti grupėse reguliuojant stalų aukštį, bet ir užtikrina patogią bei estetišką baldo išvaizdą. Šiose sujungtose grupinėse darbo vietose tvarkingai paslepiamas laidų išvedžiojimas ne atskiroms darbo vietoms, bet visai stalų grupei.
Poilsio erdvės – vis žaismingesnės
Pasak. I Paužienės, šiuolaikinis biuro darbuotojas vis daugiau laiko praleidžia nebe prie savo stalo, o dalyvaudamas susitikimuose ar atliekant kasdienes užduotis keisdamas savo darbo vietą. Dėl šios priežasties vis didesnis dėmesys skiriamas susitikimų erdvėms bei laisvalaikio ir neformaliosioms zonoms biure.
„Džiugu, jog dar šiemet nestandartinių sprendimų ieškantiems klientams galėsime pasiūlyti naują, kartu su didelę patirtį turinčiais italų dizaineriais Adriano Baldanzi ir Alessandro Novellio sukurtą multifunkcinę modulinę minkštų baldų sistemą „Arcipelago“.
Šią sistemą taip pat pristatysime „Orgatec“ parodoje – tai atskiri minkštų baldų elementai, kurie gali būti žaismingai jungiami pasitelkiant architektų ar klientų kūrybiškumą ir prisitaikant prie bet kokios erdvės“, – pridėjo I.Paužienė.
Neretai laisvalaikio zonoms parenkama tam tikra tematika – sporto ar žaidimų detalės, atspindinčios ir įmonės darbuotojų pomėgius. Tokiose erdvėse taip pat naudojami jaukūs namų aplinką primenantys motyvai ar ryškūs, įmonės identitetą atspindintys simboliai.
„Šiuolaikinėse darbo erdvėse stengiamasi sukurti ne tik patogų išplanavimą, tinkamą akustiką, bet ir pritaikyti labiau išsiskiriančias, netikėtas detales. Smagu, jog tokiu būdu, mes, kaip baldų gamintojai, galime pabrėžti savo individualumą ir kartu užtikrinti kokybišką produkciją“, – kalbėjo I.Paužienė.