Erdvų dviejų aukštų būstą šiai vilniečių šeimai padėjo įrengti architektė Judita Striukienė, su kuria užsakovai susipažino išgirdę pažįstamųjų rekomendacijas. Nors daugiau kaip 250 kv. metrų būstą projektavo profesionalas, architektei teko keisti keletą pertvarų bei planuotą židinio vietą.
„Klientai iš pradžių svarstė apie istorinės klasikos interjerą, tačiau jis nederėjo su moderniu namo fasadu, todėl nusprendėme pasirinkti sprendimą, kad tiek namo išorė, tiek jo vidus atrodytų vieningai.
Nuosaikią klasiką su keliais moderniais sprendimais pavyko atspindėti pagrindinėse namo erdvėse, vaikų kambarys ir darbo kambarys vėliau buvo įrengti paprastesniu stiliumi“, – apie projektą kalbėjo J.Striukienė.
Architektė pripažino, šie namai nebuvo kuriami atsižvelgiant į užsakovų asmenybę ar charakterio ypatybes. Tai buvo jauni žmonės, kurie ne taip, kaip dažnas vyresnio amžiaus klientas, kūrėjos neįspraudė į tam tikrus rėmus.
„Tam, kad sukurtum interjerą tik pagal jame gyvenančio žmogaus asmenybę, ji turi būti išskirtinė. Ne paslaptis, jog daugelis žmonių idėjų, kaip įrengti namus, ieško žurnaluose ir prašo tokių pat sprendimų, užuot įsiklausę į savo asmenybės poreikius.
Be to, dažnas jaunas žmogus, ką tik išėjęs iš tėvų namų, sunkiai gali suprasti, kas jam patinka ar tinka“, – paaiškino architektė.
Pašnekovė džiaugiasi, jog bendrauti su šiais užsakovais buvo nesudėtinga ir nevarginama. Jų nereikėjo primygtinai įtikinėti – paaiškinus kokybiškų medžiagų privalumus, jie ryždavosi investuoti daugiau. Pavyzdžiui, užuot pirkę pigesnę plokštes virtuvei ar židiniui, šeimininkai pasirinko ilgaamžę akmens masės dangą.
„Retas klientas palieka visišką laisvę kūrybai. Dažniausiai lietuviai namų kūrimo procese noriai dalyvauja patys. Be to, aš visada laikausi požiūrio, jog būstą kuriu ne sau, o klientui, kuriam jo namai turi būti mieli, todėl niekuomet nesistengiu sumenkinti jo įsitikinimų.
Jei matau, jog tam tikras žmogaus požiūris jam trukdo, stengiuosi jį šiek tiek paauklėti, tačiau visuomet tą darau švelniai. Pavyzdžiui, kai šeima su trimis vaikais iš ankšto buto keliasi į namą, iš pradžių jie stengiasi viską kurti, tarsi ir toliau gyventų mažoje erdvėje – bando įsisprausti į dėžutę.
Po truputį, švelniai keičiant žmogaus įsitikinimus, jam tiesiog akys nušvinta, jis pradeda suprasti, jog naujas būstas atitinka visiškai kitą kategoriją“, – patirtimi dalijosi J.Striukienė.
Jaukų, žemiškais atspalviais nuspalvintą interjerą architektei pavyko užbaigti per vienus metus. Pirmame aukšte įrengta svetainė, valgomasis, virtuvė ir darbo kambarys, antrame – du vonios kambariai ir trys miegamieji.