Vaizduojami – tik atranką įveikę darbai
Šeštąjį kartą organizuojama paroda yra konkursinė – čia pateko tik trečdalis visų konkurse dalyvavusių menininkų. Organizatoriai džiaugiasi, jog tokiu būdu gali ne tik pateikti platų pasirinkimą įvairiausiems pirkėjų skoniams, bet ir tuo pačiu užtikrinti parodos darbų meninę kokybę.
„Šiemet atsirado nemažai naujų autorių, kuriuos pavyko pritraukti, taip pat čia galima išvysti ir anksčiau parodose sėkmingai pasirodžiusius kūrėjus. Išskirčiau menininkės Živilės Jasutytės darbus – tai apvalaus formato paveikslai su mūsų mylimo Vilniaus vaizdais.
Jie sujungti su XVIII a. stilistika ar kitais įdomiais elementais, pavyzdžiui, musulmonu skrendančiu ant kilimo“, – pasakojo parodos kuratorė menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė.
Parodoje pirmą kartą galima išvysti dailininkų Arūno Rutkaus bei Artūro Aliuko paveikslus, taip pat tarptautinio dėmesio sulaukusios Agnės Gintalaitės fotografijas, kuriose užfiksuotos spalvingos sovietinių garažų durys.
„Čia lankytojai ras įvairiausių eksponatų – nuo 7 iki 16 tūkst. eurų. Brangiausias parduodamas meno kūrinys – dailininko Arūno Rutkaus paveikslas“, – vardino „Domus galerija“ vykdančioji direktorė Gintarė Paškevičienė.
Kaip išsirinkti tinkamą?
Parodos organizatoriai įsitikinę, jog skirtingi darbų stiliai turėtų rasti vietą bet kokioje erdvėje – tiek minimalistiniame, tiek rafinuotame interjere. Žinoma, išsirinkti tinkamą darbą namams nėra taip jau ir lengva.
„Pirmiausia, kūrinys turi asmeniškai patikti, be to, reikia numatyti ir tinkamiausią vietą namuose, kurioje jis suskambėtų. Pavyzdžiui, Žilvino Bražuko darbai puikiai tiktų paauglio ar jauno žmogaus interjerui. O A.Rutkaus ir A.Aliuko darbai erdvei suteiktų solidumo“, – patarė R.Rachlevičiūtė.
Žinoma keramikė Nomeda Marčėnaitė, kurios darbai taip pat buvo eksponuojami parodoje, pripažino, jog išsirinkti meno kūrinį būstui – išties nelengvas uždavinys. „Ko gero, tai yra gerokai sunkiau nei išsirinkti rankinę ar suknelę. Vaizduojamojo meno dirbinius renkuosi pagal autorių, o taikomojo – pagal tai, kaip jie papuošia interjerą ir atlieka tam tikrą funkciją“, – kalbėjo N.Marčėnaitė.
Tuo tarpu fotomenininkė Agnė Gintalaitė patarė rinktis meno kūrinį tiek pagal jo, tiek pagal interjero dydžių santykį.
Domina ir jauni, ir žinomi kūrėjai
Nors lietuvių kūrėjų darbų paroda atvėrė duris tik šiandien, dalis čia užsukusių jau spėjo išsirinkti būsimus interjero akcentus savo namams. Keli pirkėjai nusižiūrėjo keramikės Agnės Šemberaitės darbus, suteikiančius jaukumo ir linksmumo bei pasižyminčius išraiškinga plastika.
„Kaip visuomet visi laukia Nomedos Marčėnaitės darbų, neliko nepastebėta ir Monikos Gedrimaitės keramika“, – vardijo kuratorė. Lankytojai stabteli ir prie erotiškų Aleksandro Berdenkovo skulptūros kompozicijų.
Kaip ir praėjusiais metais, paroda „Menas namams“ remia Vytauto Kernagio fondo projektą „Gėrio menas“. Projektu siekiama įtraukti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus į prasmingą ir džiuginančią veiklą kartu su garsiausiais šalies žmonėmis.
10 procentų pajamų nuo parodoje „Menas namams“ parduotų darbų atiteks projekto veikloms finansuoti. Pernai surinktos lėšos padėjo išleisti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų piešinių ir pasakų knygelę, kuri šiemet dovanojama parodos lankytojams.
Paroda „Menas namams“, vyksianti balandžio 12 – 30 dienomis „Domus“ galerijoje (Lukšio g. 32) yra nemokama ir lauks profesionaliam menui neabejingų sostinės gyventojų ir svečių.