Šviesa skverbiasi ir pro stogą
Dar vykstant statybos darbams architektė užsakovams pasiūlė įrengti daugiau angų šviesai – tiek pastato išorėje, tiek viduje. Todėl čia galima pastebėti ir įstiklintų vitrinų tarp virtuvės ir svetainės, taip pat ir tarp miegamųjų antrajame aukšte.
Architektės teigimu, vitrinos didžiuliame 600 kv. metrų ploto name papildomai praplečia erdvę ir estetiškai atrodo geriau nei aklinos sienos. „Namuose papildomai įrengėme stoglangį, pro kurį daugiau šviesos patenka ne tik į antrąjį, bet ir į pirmąjį aukštą“, – pasakojo V.Vyšiauskienė.
Kiekvienam – po atskirą kambarį
Architektė šio interjero stilių priskyrė šiuolaikiniam modernizmui, erdvūs tokio tipo namai ypač populiarūs Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Australijoje. Jis puikiai tinka ir čia įsikūrusios šeimos gyvenimo būdui – jie gyvena gana asketiškai, todėl nenorėjo namų, užkrautų bereikalingais ir dėmesį blaškančiais daiktais.
„Namo gyventojai mėgsta autonomiškumą, todėl kiekvienam jų įrengtas atskiras miegamasis, drabužinė ir vonios kambarys. Jie susiburia pirmajame aukšte esančioje erdvioje svetainėje arba atskiroje bibliotekos ir televizoriaus žiūrėjimo patalpoje“, – kalbėjo pašnekovė.
Spalvas padiktavo namo kaimynystė
Už namo langų žaliuojantis Botanikos sodas padiktavo ir būsto interjero spalvas. Monotonijos įspūdžio čia padėjo išvengti ir netradicinės kokybiškos medžiagos: ekologiški medžiaginiai tapetai, riešutmedžio parketas bei marmuras, įrėminęs židinį.
„Kai projektavome šį interjerą, nemažai dėmesio skyrėme ir apšvietimui, čia tik keli eksponuojami šviestuvai, daugiau jų yra paslėpta, pavyzdžiui, pirmajame aukšte nedideli šviestuvai matomi tarp lubų puošybos elementų“, – vardijo pašnekovė. Nepastebima ir garso sistema, kuri įdiegta beveik kiekviename namo kambaryje.
Dvejus metus kurto interjero bendraautoriai – Vida Vyšniauskienė, Vilius Adomavičius ir Agnė Daujotaitė.