Kone 250 kv. metrų gyvenamojo ploto namas Ringauduose, Kauno rajone puošėsi kiek daugiau nei dvejus metus. Tad moterys – šeimininkė ir architektė turėjo laiko susidraugauti.
„Jau per pirmąjį mūsų sutikimą klientės norai ir fantazijos kaip turi atrodyti jos namai tapo mano įkvėpimo šaltiniu“, - prisipažino Edita. Gal todėl jos per daug neerzino, kad namo įrengimas kartais strigdavo dėl finansinių reikalų.
Net priešingai - tokios pertraukos buvo savotiškai naudingos. Pavyzdžiui, žalias karvės kailis svetainėje. Kadangi buvo beprotiškai brangus, ilgiausiai dulkėjo viename salone - niekam jo nereikėjo. Kai jį aptiko Edita, pardavėjai kainą kone perpus sumažino, kad tik pirktų.
Panašiai įvyko ir su šviestuvais.
Moterys ilgai svarstė, kokie labiausiai tiktų sodrių spalvų svetainėje, kol architektė sugalvojo klientę pasikviesti į restoraną „Avilys“, kurį tuo metu remontavo. Edita specialiai šiam restoranui buvo suprojektavusi korius primenančius šviestuvus. Klientė apsisprendė akimirksniu.
Tiesa, dėl ryškiai mėlynų virtuvės baldų ji nebuvo tokia tikra, tačiau išklausiusi Editos, užsimerkė: „Uch, darome!“.
Kaip gi namų šeimininkas reagavo į tokius drąsių moterų sprendimus?
„Buvome sutarę, kad visas mūsų kuriamas grožis ir dizainas turi atitikti techninius ir funkcinius reikalavimus. Jei tai įvykdome, darome kaip mums patinka“, - pasakojo E.Stankevičiūtė - Righetto.
Kurdama interjerus ji visada laikosi taisyklės - grožis neturi reikalauti aukų. Žodžiu, tai ką sukuria yra funkcionalu ir kainuoja protingai.
„Juk kokios bebūtų gražios, apvalios ir šviežios bulvės, jų kilogramas negali kainuoti 30 litų. Taip ir namuose – dizainas, funkcija ir biudžetas turi atitikti vienas kitą“, - savo darbo principus vardijo architektė ir pridūrė, kad interjeruose neimituoja stilių - jokios klasikos, vadinamojo Provanso ar skandinaviško. Edita interjerą, lyg drabužį kaskart matuoja konkrečiam klientui.
Šių taisyklių architektė laikėsi ir kauniečių būste.
Dar daugiau interjerų - mūsų "Facebook" paskyroje!