Manoma, kad šis vos 50 kv. m namas yra patiriamas kaip giraitė, kurioje jis stovi. Projektas prasidėjo nuo visų sklype esančių kadagių išmatavimo. Namas pastatytas taip, kad kadagiai būtų vos per pėdą nuo fasado. Pirminę giraitę kirto natūralus takas, einantis per namą į pelkę.
„Stiklo siena nuo lubų iki grindų nukreipta į minimalų kiemą. Iš interjero jaučiamas stiprus buvimo gamtoje pojūtis. Per namą „teka“ ir šviesa, ir takas eina, o virtuvę nuo pagrindinio miegamojo skiria balto vietinio kalkakmenio terasa“, – pasakojo architektūros studijos „Murman Arkitekter“ architektė Ulla Alberts.
Anot jos, dėl stiklinių pertvarų ir baltų vidaus sienų nedidelis kiemas patiriamas kaip vidaus dalis. Iš pagrindinio miegamojo dėl gerokai padidintų stiklinių pertvarų matyti daug dangaus, o pro žemai pastatytą langą rytais galima pamatyti laukinius triušius. Miegamąjį nuo likusios namo dalies skiria tik užuolaida.
Centre esanti virtuvė veikia kaip svetainė. Plačios stumdomos durys į terasą ir uždarą kiemą suteikia galimybę bet kokiu oru palaikyti gerą ryšį su gamta. Stumdomos stiklinės pertvaros taip pat veikia kaip temperatūros reguliatorius, kartu sumažindamos skersvėjo problemas.
Visi didelės šeimos nariai turi vasarnamius kaimynystėje, todėl nors glaudus ryšys su šeima buvo labai svarbus, tačiau reikėjo ir privačios zonos.
Link vejos ir kitų šeimos narių yra popietinės saulės terasa. Ši platforma yra tiltas į kitus šeimos narius ir pusiau privati zona. Rytinės pusės link pusryčiams skirta privati zona.
Gotlando valdžia draudžia šiuolaikinę architektūrą
Fasadas yra žaismingas komentaras Gotlando valdžios užmojui neleisti šiuolaikinei architektūrai vizualiai įsirėžti į kraštovaizdį. Tai taip pat eksperimentas ir tyrimas, ką matote ir ko nematote name ir kaip tai jus veikia bei kaip jūs patiriate spalvą, tekstūrą, paviršių, medžiagą, skaidrumą, vidinę ir išorinę šviesą ant fasadų ir per juos.
Lėtai augantys kadagiai, kuriais aptvertas namas, žaliuoja ištisus metus. Esamų kadagių nuotrauka buvo panaudota kaip pagrindas pagal užsakymą pagamintam 35 metrų pločio ir 3 metrų aukščio audiniui, kuriuo apvynioti namo medžių šonai.
Tinklo vinilo audinys uždėtas ant cinkuoto plieno konstrukcijos 40 centimetrų atstumu nuo fasado. Šiaurinėje ir pietinėje namo pusėje audinys pratęsiamas dar keliais metrais, kad būtų užtikrintas privatumas ir lauko dušas būtų paslėptas nuo kaimynų. Medinis fasadas apdorotas terpentino, dervos ir sėmenų aliejaus deriniu.
Slankiojančios stiklinės dalys padengtos „Velfac“ aliuminiu ir „Scucho“ aliuminiu. Didelės stiklinės pertvaros apšiltintos toje pačioje plokštumoje kaip ir fasado elementai, pritvirtinti prie kampinių profilių iš aliuminio.
Grindys – uosio, alyvuotos baltu pigmentu. Sienos ir lubos nudažytos baltai, o virtuvei panaudotos vietinės gamyklos „Boge“, esančios Gotlande, betono plokštės. Kitos virtuvės dalys yra iš IKEA.
Malkomis kūrenama krosnelė yra XX a. pradžios modelio, jos plotis – tik 30 cm ir ji yra vienintelis šilumos šaltinis virtuvėje. Sofa yra suprojektuota architektų, o centrinis stalas pagamintas iš masyvaus uosio, surinkto ant piešimo lentos stovo. Kėdės – tai klasikinės 1950 m. Hanso Vegnerio sukurtos Y formos kėdės.
Sienos izoliuotos 120 mm mineraline vata. Gruntas – betoninė plokštė. Stogas plokščias, dengtas bituminiu popieriumi.