„Švyturys, vedlinė, buja, bakenas – tai tarsi raidės iš kalbos laivams. Tai ženklai, kviečiantys juos įplaukti į uostą. Tegul ir šis simbolinis bakenas savo šviesa kviečia žmones atvykti į uosto miestą – Klaipėdą. Tai ženklas, tarsi nužengęs iš miesto herbo ir atsistojęs uoste. Šviesos, istorijos ir bendrystės niekada nebūna per daug“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.
Bakenas – tai navigacijos ženklas laivakeliui žymėti. Dažniausiai jie buvo statomi jūros pakrantėse, upių žiotyse ar kitose vandens kelių vietose tam, kad laivai galėtų geriau orientuotis, išvengti pavojų ir saugiai naviguoti.
Bakeno simboliką galima matyti ir Klaipėdos miesto savivaldybės herbe. Jame bakenas kartu su kitais elementais atspindi Klaipėdos, kaip jūrinio miesto, identitetą. Laivyba, prekyba ir jūrinė kultūra Klaipėdai buvo svarbios nuo senų laikų.
Meninės instaliacijos konstrukcijai sukurti panaudota maždaug 4 tonos plieno vamzdžių ir lynų atotampų, tarsi sudarančių stygų tinklainę, kuri, priklausomai nuo vėjo stiprumo, kuria geometrinių raštų motyvus. Apšvietimui sukurti integruotos LED juostos ilgis siekia beveik kilometrą.
Projekto „Pirmasis Bakenas. Šviesiam pLaukimui“ autorius – architektas menininkas Mantas Maziliauskas. Jo kūryba jungia modernią architektūrą su konceptualiu menu, siekiant sukurti ne tik funkcionalias, bet ir įkvepiančias erdves. Architektas yra pripažintas dėl gebėjimo įterpti menines instaliacijas į kasdienes erdves, taip iš naujo apibrėždamas viešųjų vietų patirtį.