Anot architektūros studijos „MAD Architects“, tai yra ne tik daugiabutis, bet ir vertikalus kraštovaizdis, po kurį gyventojai gali vaikščioti tarsi po kalnus.
„Įsivaizduokite, kad gyvenate pastate, bet jaučiatės tarsi pasinėrę į natūralų kraštovaizdį, tarsi gyventumėte pačiame kanjone“, – sako MAD vyriausiasis architektas Ma Yansongas.
Keliaudami pastato kanjono taku nuo 6-ojo iki 9-ojo aukšto, gyventojai pasineria į specialiai sukurtą aplinką, įkvėptą Kolorado kalnų papėdės ir kanjono ekosistemų, o juos lydi vandens kaskadų garsai. Projektu MAD siekia iš naujo įsivaizduoti miesto gyvenimą, integruodama gamtinę patirtį į šiuolaikinę architektūrą ir kurdama svaiginančią gyvenamąją patirtį, skatinančią bendruomeniškumą ir stiprinančią gyventojų tarpusavio ryšius bei ryšį su gamtos pasauliu.
Šis novatoriškas požiūris yra atsakas į Denverio, miesto, kuris garsėja atšiauriais kalnais ir giliais kanjonais, supančiais miesto teritoriją, aplinkos sąlygas. Mieste, Šiaurės upės meno rajone (River North Art District, RiNo), neseniai įvyko įspūdinga transformacija. Kadaise buvęs pramoniniu centru, vėliau jis virto klestinčiu kūrėjų, menininkų ir lauko entuziastų centru, kuris kartu atgaivina kūrybišką ir aktyvią Kolorado kultūrą.
Šio daugiabučio projektas tenkina ir miesto būsto poreikį, kartu siūlydamas išplėstinį gyvenimo būdą, orientuotą į sveikatingumą ir prieinamumą saugiame, pėsčiųjų lankomame rajone. MAD dizainas atspindi aktyvią miesto kultūrą, skatindamas tyrinėjimus, kurie stiprina gyventojų ryšius su aplinka ir vieni su kitais.
Pastate įrengti 187 nuomojami butai, išsidėstę per 15 aukštų, taip pat 9 000 kv. m pirmame aukšte esanti mažmeninės prekybos erdvė, kuri sklandžiai įsilieja į aplinkinį kraštovaizdį ir gatvės peizažą. Išorės medžiagos ir želdiniai pereina į vidų, sustiprindami ryšį tarp vidaus ir lauko.
Architektai suprojektavo minkštus kanjono paviršius – natūralios erozijos įkvėptą keturių aukštų poilsio erdvę, primenančią plytinį kanjoną, kad ji kontrastuotų su švariomis geometrinėmis pastato masyvų linijomis. Šią funkciją sudaro daugiau kaip 1207 kvadratinių metrų ploto apželdintos terasos, kurios tarsi kabo atviroje erdvėje ir iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantys miesto vaizdai, taip pat vandens elementai, skatinantys glaudų gyventojų ir natūralios aplinkos ryšį.
Per fasadą einanti kanjoną primenanti struktūra sukuria svaiginančią, natūralią patirtį, sujungia vidaus ir lauko erdves ir ištrina ribas tarp gamtos ir architektūros.
Kanjono įkvėptoje patogumų zonoje yra lauko sėdimų vietų, bendrų kambarių ir treniruoklių – visa tai sukurta taip, kad skatintų įsitraukimą ir puoselėtų prasmingus gyventojų ryšius. Įkvėpimo semiantis iš įvairių Kolorado biomų, kraštovaizdžio dizainas atspindi valstijos gamtines sąlygas ir unikalius augalus, kurie keičiasi per keturis metų laikus.
Kraštovaizdis buvo apgalvotai parinktas iš atsparių augalų rūšių, kad ilgainiui žaluma suklestėtų ir kanjoną primenantis elementas taptų vešlia, klestinčia aplinka, kuri pagerintų gyventojų patirtį ir prisidėtų prie aplinkinės bendruomenės kūrimo.
Kanjonas driekiasi per pastato fasadus ir baigiasi apželdintoje stogo terasoje, esančioje 16 aukšte. Šioje Alpių įkvėptoje erdvėje įrengtas baseinas, SPA ir sodas, iš kurių atsiveria nevaržomas vaizdas į Uolinius kalnus ir Denverio panoramą.
Šio daugiabučio projektas gavo „Fitwel“ sertifikatą – prestižinį pripažinimą, kuriuo pabrėžiamas įsipareigojimas skatinti gyventojų fizinę ir psichinę gerovę. Šis sertifikatas, suteiktas mažiau nei 1000 pastatų visame pasaulyje, atspindi novatorišką projekto požiūrį į mišrios paskirties pastatų plėtrą. Siūlydamas apgalvotai parinktą, įtraukiančią gyvenamąją patirtį, kurioje akcentuojamas vietos formavimas ir skatinamas bendruomeniškumo jausmas, „One River North“ nustato naujus miesto gyvenimo standartus, orientuotus į žmonių sveikatą ir gerovę.
Išskirtinis pastatas jau tapo nepakartojamu River North meno rajono ir viso Denverio orientyru, siūlo naują požiūrį į mišrios paskirties pastatų tipą – vientisą gamtos, gyvenimo būdo, patogumo ir bendruomenės integravimą į šiuolaikinę gyvenamąją patirtį – kuris neabejotinai įkvėps daugelį kitų.
„Įsivaizduokite mūsų trimates miesto erdves, – aiškina Ma Yansongas, – kuriose aukštieji biurų pastatai ir aukštybiniai viešbučiai pristato dangaus sodus, kanjonus ir krioklius. Šioje vizijoje ateities miestas nebėra vien tik iš betoninių dėžių, jis tampa vieta, kuri integruoja ir sujungia žmones su gamta.“
Tai yra daugiau nei tik vieta gyventi – tai vieta, kurioje galima klestėti, kurioje išnyksta ribos tarp miesto aplinkos ir gamtos pasaulio.