Šis 250 kv. m namas įsikūręs miškingame Meksikos regione, apsuptame kalnų, uolų ir uolų darinių, – rašoma populiariausiame architektūros portale „archdaily.com“.
Topografija, anot architektų, turi labai ryškų nuolydį, kuris atrodo lyg uolos kraštas. Tad medžių ir rūko apgaubtas namas, kurio norėjo Lorė ir Karlosas, turėjo su visu tuo sugyventi.
Architektai pastebėjo, kad šis projektas pasižymėjo daugybe įdomių savybių, viena iš jų – į žemę buvo galima patekti aukščiausioje jos vietoje (rytuose) ir žemiausioje (pietuose), o likusią jos dalį supo miškas.
Tad tik šiaurinėje pusėje dėl erozijos, kurią sukėlė šlaitu keliaujantis vanduo, buvo surasta pakankamai atvira vieta, puikiai tinkanti namui įkomponuoti į reljefą. Lietaus visada būna tiek pat, kiek ir saulės, o norint rasti geros saulės šviesos, reikia užlipti beveik į pusę medžio.
„Lorė ir Karlosas yra puikūs šeimininkai. Kai kalbėjomės apie tai, kaip jie įsivaizduoja šį namą, jie visada grįždavo prie minties, kaip jiems patinka priimti draugus savo namuose. Namas turėjo tapti žmonių susibūrimo vieta, vieta, kur susirinktų daugybė žmonių skirtingose erdvėse, kurios galėtų tapti viena ir ta pačia. Kad vėliau galėtų pailsėti miške, esančiame jų pačių namo viduje“, – pabrėžė architektas Rodrigo Saavedra.
Taigi norėdami įeiti į šį namą, turite pradėti nuo aukščiausio žemės taško, kur namą visiškai slepia pušys. Perėję tiltą, pasieksite bokštą, kuris slepia gyvenamąjį kambarį, bet jo taip lengvai nepamatysite, nes aplink jį – laiptai. Pakeliui medžiagos vis keičiasi, kartais susiduriama su juodu atidengtu betonu, o kartais su rievėtais betono blokais.
Nusileidus pirmaisiais laiptais, jus pasitinka išorinis rėmas, kuris primena, kad nors dar nesate viduje, bet jau esate čia. Kitame koridoriuje pamatysite apverstą dvigubo nuolydžio plokštę, plūduriuojančią tarp medžių, o jei toliau leisitės žemyn, pro langą atsivers įrėmintas svetainės vaizdas. Galiausiai vos už kampo pasieksite pagrindines įėjimo duris.
Įėjus į vidų, jus pasitinka plati atvira erdvė. Vienu metu ji taps valgomuoju, paskui greičiausiai virtuve, bet taip pat ir svetaine.
Terasa su vaizdu į Pietus išplečia visas galimybes. Juoda apversta dvigubo šlaito plokštė tarsi auga link miegamųjų, o vos pravėrę kitas duris atsidursite ant konsolinio namo, kuris būdamas tam tikrame aukštyje tarp medžių stengiasi pagauti kiekvieną saulės spindulį.
„Lorė ir Karlosas leido mums suprojektuoti namą, plūduriuojantį miško viduje, kuris apverstais stogais surenka vandenį ir išleidžia jį į vandens rezervuarą. Visai kaip krioklys. Namas, kuris projektuojant buvo pradėtas projektuoti kaip namas dviems, bet galiausiai tapo namu trims.“