Tai daugiau nei tik gyvenamasis pastatas – tai erdvė, kurią „nupiešė“ gamta ir harmoningai integravo į aplinką, kurdama nenutrūkstamą architektūros ir kraštovaizdžio dialogą. Architektas Przemekas Olczykas šiuo projektu įrodo, kad namas gali būti ne tik funkcionalus ir estetiškas, bet ir giliai įsišaknijęs į gamtinį kontekstą, atiduodantis jam pagarbą.
Filosofiją atitinkanti formų kompozicija
Išskirtinis namo dizaino bruožas – itin apgalvota kompozicija, kuri, nepaisant modernumo, įkvėpimo semiasi iš klasikinių formų ir natūralios daiktų tvarkos filosofijos. Pastato korpusas, nors iš pirmo žvilgsnio paprastas, yra pagrįstas pažangia geometrija. Šis uždaras, bet sklandus kilpos motyvas atspindi kontinuumo filosofiją – nenutrūkstamo ciklo idėją, kurioje nėra nei pradžios, nei pabaigos, o viskas egzistuoja darnoje ir susipynime.
Tai ne tik formali sąvoka, bet ir gilus būties prigimties apmąstymas, išreikštas materialiu pavidalu. Taip šis namas tampa ne tik gyvenamąja erdve, bet ir savotišku architektūros filosofijos, kurioje žmogaus poreikiai ir gamta yra lygiaverčiai, simboliu.
Į kraštovaizdį integruota architektūra
Pastato vieta nėra atsitiktinė – jis buvo suprojektuotas taip, kad puikiai derėtų prie natūralaus reljefo. Dideliame žemės sklype pastatas tarsi išauga iš aplinkinio kraštovaizdžio ir sukuria iliuziją, kad jis visada buvo neatsiejama šios vietos dalis.
Sklypą, primenantį nepasiekiamą oazę, supa taika ir ramybė, o pagrindinė kompozicinė ašis yra ežeras, kuris tampa natūraliu gyvenamosios erdvės pratęsimu.
„Kiekvienas projekto elementas buvo kruopščiai apgalvotas, siekiant maksimaliai išnaudoti aplinkos potencialą. Rezultatas – gyvenamasis prieglobstis, kuriame gamta tiesiog persmelkia pastatą, o gyventojų gyvenimas harmoningai susipina su gamtos ritmu“, – sakė P. Olczykas.
Su vaizdu į besikeičiančią gamtą
Architektas pasirinko pastato formą, kuri švelniai atveria kiekvieną kambarį į supantį kraštovaizdį. Todėl gyventojai iš bet kurios namo vietos gali mėgautis neįtikėtinais vaizdais – nuo ramių pievų ir vandens telkinių iki didingų miškų tolumoje. Gyvenimas čia verda tiesioginiame sąlytyje su gamta.
Saulėtekiai ir saulėlydžiai, besikeičiantys orai, virš ežero kylantys rūkai – visa tai tampa neatsiejama investuotojų patirties dalimi. Iš kiekvieno namo kampo galima grožėtis šiais kintančiais, bet nuolatiniais reiškiniais, kurie primena apie gamtos cikliškumą ir jos galią. Toks erdvės išplanavimas ne tik džiugina estetiškai, bet ir skatina apmąstymus, atsipalaidavimą ir vidinę ramybę.
Kai interjeras harmoningai dera su aplinka
Nepaisant įspūdingo pastato dydžio (užstatymo plotas – daugiau nei 800 kv. m), jo architektūra atrodo itin subtili. Iš gatvės pusės namas beveik išnyksta kraštovaizdyje dėl sumanios kompozicijos ir tinkamai parinktų medžiagų. Iš tolo jis atrodo pasislėpęs, tarsi nenorėdamas primesti savo buvimo vietos ir gerbdamas aplinką.
Tačiau tai tik regimybė, nes pažvelgus iš arčiau matyti, kad pastato korpusas beveik levituoja virš sklypo. Tai suteikia jam lengvumo ir elegancijos.
Architektas nusprendė pakelti statinį virš žemės paviršiaus, taip ne tik pabrėždamas modernų dizaino pobūdį, bet ir sukurdamas erdvę po pastatu, skatinančią natūralų oro srautą ir kuo mažiau trukdančią sklypui.
Kita vertus, ant ežero kranto namas visiškai atsiveria ir parodo savo tikrąjį veidą – dideli panoraminiai langai ir įstiklinimas sukuria įspūdį, kad pastatas tampa beveik permatomas ir leidžia nenutrūkstamai bendrauti su gamta. Taip susipina vidaus ir lauko erdvės, sukurdamos darnią visumą, skatinančią harmoningą gyvenimą darnoje su aplinka.
Namo apdailai naudojamos medžiagos
Medžiagos taip pat atlieka svarbų vaidmenį kuriant harmonijos su gamta jausmą. Fasadas pagamintas iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, akmens ir medžio, kurios puikiai dera su aplinkiniu kraštovaizdžiu.
Taip pat naudotas kortenas, suteikiantis pastatui unikalumo. Akmuo ir kortenas yra medžiagos, kurios laikui bėgant keičia savo tekstūrą ir spalvą, todėl namas „gyvena“ kartu su gamta, prisitaikydamas prie besikeičiančių oro sąlygų. Kai kurios sienos sąmoningai apželdintos vijokliniais augalais, taip dar labiau pabrėžiant organišką pastato charakterį, o pastato korpusas beveik susilieja su aplinkiniais augalais.
Ant stogų panaudoti augalai, kurie atlieka ne tik estetinę, bet ir ekologinę funkciją – padeda reguliuoti temperatūrą ir sulaikyti lietaus vandenį. Toks požiūris į dizainą – tai gilios pagarbos gamtai išraiška ir noras sukurti erdvę, kuri sugyventų su aplinka, o ne joje dominuotų.
Iš gamtos į šiuolaikiškumą – technologijos tarnauja komfortui
Atsižvelgiant į investuotojų pageidavimus, šiame name buvo įrengtos moderniausios technologijos, kad gyventojai jaustųsi patogiai. Naudojant fotovoltinę sistemą, šilumos siurblį ar išmaniąją įrangos valdymo sistemą, erdvėje susilieja tradicijos ir modernumas, siūlomas ir ryšys su gamta, ir šiuolaikinio pasaulio patogumai.
Tai idealiai tinka žmonėms, kurie nori pabėgti nuo miesto šurmulio, bet kartu nenori atsisakyti patogumų, kuriuos siūlo technologinė pažanga. Taip namas tapo ne tik vieta gyventi, bet ir erdve, kurioje galima visiškai atsipalaiduoti, jaustis patogiai ir ramiai, darnoje su supančia gamta.
Tai projektas, kuriame neakivaizdi architektūrinė koncepcija derinama su didele pagarba gamtai. Pastato forma yra ne tik estetikos, bet ir gyvenimo harmonijoje su aplinka filosofijos išraiška. Tai duoklė kraštovaizdžio paprastumui, harmonijai ir grožiui, primenanti mums, kad tikroji prabanga slypi ne pertekliuje, o gebėjime vertinti tai, kas mus supa.
Interpretuotas architektūros studijos, modernus ūkis tampa šiuolaikinio požiūrio į gyvenimą manifestu, kuriame žmogaus patogumas ir rūpinimasis aplinka yra lygiaverčiai. Šis namas kvėpuoja kartu su gamta, keičiasi kartu su ja ir liudija, kad architektūra gali ne tik sugyventi su gamta, bet ir semtis iš jos įkvėpimo bei energijos.