„Nusprendėme naudoti medieną kaip konstrukcinę ir apdailos medžiagą tiek iš išorės, tiek iš vidaus“, – sakė „Studio GAB“ architektai Piotr'as Grabowski's ir Katarzyna Osipowicz-Grabowska.
Namas suprojektuotas naudojant karkaso technologiją, o didelį interjero apdailos elementą sudaro lapuočių fanera, kuri yra dekoratyvinis elementas ir taip pat naudojama kai kuriems baldams pagaminti.
Gražus jaunas pušynas yra įdomus kontekstas, kuris su kiekvienais naudojimo metais keisis nekontroliuojamai ir nenuspėjamai, o jame išsibarstę namo fragmentai dėl didelių langų angų bus apšviesti per mišką prasiskverbiančia šviesa.
Langų angos suprojektuotos taip, kad jos nuspėjamai įrėmintų vaizdą pro langą. Dėl to supanti gamta papildo kuklią ir santūrią interjero erdvę.
„Projekte daug dėmesio skyrėme apdailos kokybei ir buvimo komfortui tiek vizualiniu, tiek akustiniu, tiek jutiminiu požiūriu. Dėl puikaus investuotojo ir rangovo bendradarbiavimo su mūsų komanda mums pavyko suprojektuoti namą kaip darnią visumą“, – kalbėjo architektai.
Anot jų, šis namas yra nuosekli istorija ir, nepaisant jo netaisyklingos formos, kuri yra atsakas į investuotojo gyvenimo būdą, jis tobulai atitinka namo miške archetipo lūkesčius.
Namas – tai erdvė, suteikianti prieglobstį, ramybę ir atokvėpį jos naudotojams. Be to, jis suprojektuotas itin taupiai naudojant energiją.
Galiausiai pasyvusis standartas gerokai sumažina šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į atmosferą ir sumažina naudojimo sąnaudas, kartu neturėdamas didelės įtakos įgyvendinimo išlaidoms.