Namo paskirtis – rengti renginius, pavyzdžiui, vakarėlius dideliam žmonių skaičiui ar net baikerių klubo susitikimus, skirtus 50 ir daugiau žmonių.
Šio projekto įkvėpimo šaltinis buvo Bavarijos namelio forma, nes būtent šis siluetas savo dvasia artimas užsakovui.
Ištaigingoje vietovėje buvo labai dideli reljefo skirtumai, todėl architektai nusprendė įrengti rūsio aukštą. Taip atsirado didelė garažo erdvė, kuri savaitgaliais galėjo tarnauti kaip vakarėlių zona.
Likusios patalpos susidėliojo savaime. Čia iš visų gyvenamųjų erdvių ir miegamojo pro langus atsiveria vaizdas į vandens telkinį, o iš virtuvės ir koridoriaus – į mišką.
Namo statybos būdas – surenkamas namas, kurį įgyvendino bendrovė „Kager House“. Tai gerokai pagreitino statybos procesą, nes didžioji darbų dalis užtruko vos savaitę, o namo sienos pasižymi aukšta kokybe ir tobula geometrija.
Visas šio projekto įgyvendinimas iš viso truko vienerius metus, pradedant statybų pradžia ir baigiant pastato išnuomojimu pirmiesiems svečiams.
„Sudėtingas namo elementas buvo konsoliniai laiptai – jiems realizuoti reikėjo sukurti įvairių tipų konstrukcinius sprendimus – atskirti nuo rūsio ir įrengti sumontuotoje namo konstrukcijoje. Nepaisant to, per visą laiptų įrengimo procesą karkasą teko kelis kartus perdaryti“, – apie sudėtingiausius sprendimus papasakojo architektūros studijos „Karlikova Architects“ architektas.
Anot jo, namo apdailos elementai buvo parinkti taip, kad atitiktų jį supančią gamtą.
„Apdailai naudota tokios pat spalvos mediena kaip ir aplinkinių miškų, kuriuose vyrauja eglės, o grindų raštas buvo padarytas taip, kad atkartotų šio medžio žievės raštą.“
Interjero spalvų balansas neutralus, todėl išryškėja natūralūs jo elementai.
„Projektuojant interjerą, mums labiausiai rūpėjo, kad eksterjeras liktų dėmesio centre, o namo interjeras būtų paprastas, – sakė architektas. Ir šis sprendimas labiausiai nustebino ir pradžiugino namo šeimininkus.“
Į namą yra du įėjimai – vienas iš rūsio, kitas iš svetainės. Valgomojo zonoje įrengtas ilgas langas, pro kurį į namą patenka dienos šviesa. Dėl šio sprendimo erdvė atrodo didžiulė, nors atstumas nuo grindų iki lubų yra tik 270 cm.
Pirmame namo aukšte yra didelė studija ir svetainė, iš kurios atsiveria vaizdas į vandens telkinį, erdvi virtuvė, dvigubas šviesos šaltinis valgomajame, pagrindinis miegamasis su asmeniniu poilsio kambariu ir drabužine bei prieškambaris.
Antrame aukšte yra keturi svečių miegamieji, atviras kabinetas, salė, iš kurios gerai matosi kiemo aplinka, taip pat du vonios kambariai ir drabužių zona.
„Taigi, mums pavyko sukurti tobulą namą, kuris ištisus metus gali susilieti su nuostabia aplinka“, – džiaugėsi architektas.