Monumentalus ir minimalistiškas „Stasys Museum“ nepalieka abejingų. Muziejaus architektrūros konkursą laimėjusi komanda – „IMPLMNT architects“, atstovaujama Aurimo Syruso, Gretos Šidlauskaitės ir Ričardo Bertašiaus siūlydami sprendimą vadovavosi S. Eidrigevičiaus įvardintais raktažodžiais: paprastumas, logika ir fantazija, kurie atsispindi muziejaus visumoje.
Architektai pasiūlė drąsų, tačiau nuosaikų ir vientisą projektą, kuriame subtiliai atskleidžiamos S. Eidrigevičiaus kūrybai būdingos detalės. Darbas yra drąsus ir ryžtingas, o iškilęs pastatas nelieka nepastebėtas, nors yra nuosaikus ir vientisas.
Stasys sako: „Apie meistriškumą kalba fragmentas, detalė“. Nuo detalės prasideda ir „Stasys Museum“, – pakelkite akis į viršų ir pamatysite jo parašą ant didžiulės, baltos lauko sienos. Stasys yra reiškinys. Jo vardu pavadintas muziejus – taip pat. Ir jis neabejotinai pakeis Panevėžio, Lietuvos ir net Europos kultūrinio lauko dinamiką. Pasaulis žino Stasį. Pasaulis žinos Panevėžį.
„Stasys Museum“ ambicija – tapti plakančia Panevėžio miesto kultūros širdimi ir tarptautine meno kryptimi Baltijos šalių regione. Išskirtinė žodžių „Stasys“ ir „Museum“ kombinacija žada nepaprastą ir intriguojančią patirtį. Stasys įprasmina muziejaus lietuviškumą, bendradarbiavimą su lietuvių kūrėjais, o lotyniškas muziejaus žodis nurodo kryptį į pasaulį. Ar pastebėjote, kad žodyje MUS.E.UM yra užkoduotas Stasio Eidrigevičiaus vardas ir pavardė?
Atviras, paprastas, nuoširdus ir komunikuojantis. Tokį muziejų mato ir Stasys, tokį muziejų mato jo kūrėjai. Čia laukiami panevėžiečiai ir svečiai iš kitų Lietuvos miestų, ir iš užsienio. Muziejaus saugyklose saugomi šimtai žinomo menininko kūrybos darbų. Kolekcijoje – fotografijos, plakatai, kaukės, pastelės, miniatiūros, ekslibrisai, tapyba. Kūrinių vertė – daugiau nei 3 milijonai eurų. Bendrystė su partneriais užsienyje Panevėžio ir šalies visuomenei muziejuje leis susipažinti ne tik su šio, bet ir kitų, pasaulyje pripažintų menininkų kūryba.