Įkvėpimo buvo semiamasi iš istorinio žvejų kaimelio medinių namų, tad ir šio namo dizainas alsuoja spalvinga mažų gatvelių, išklotų keistais, dažytais namais, esybe.
276 kv. m namas yra šviesi oazė šeimai. Kiekvienas eksterjero aspektas, atkartojantis Baltijos jūros ritmą ir jėgą, yra kruopščiai suprojektuotas taip, kad harmoningai derėtų su natūralia aplinka, todėl niekas negalėjo pasipriešinti jo statyboms.
Kruopščiai parinkta vieta ir bendras namo išplanavimas atiduoda duoklę jūrai, palengvina ryšį, leidžiantį gyventojams net iš tolo pajusti jos ramų, tačiau gaivinantį buvimą.
„Kiekviena architektūrinė detalė buvo apgalvota taip, kad užfiksuotų panoraminius vaizdus, gaivų vėjelį ir ryškią pakrantės šviesą, paverčiant šį statinį gyvu Baltijos pakrantės atvaizdu“, – sakė architektūros studijos „Open Architecture Design“ pagrindinė achitektė Zane Tetere-Sulce.
Vadovaujantis miestelio statybos taisyklėmis, gyvenamasis namas turi dvigubo nuolydžio stogą ir įkūnija pakrantės architektūros kalbą.
Nepaisant jo dydžio, jo esmė yra žmogiškas prisilietimas, leidžiantis namui harmoningai susilieti su jo aplinka. Kadangi namas stovi lygiagrečiai jūrai, jis yra tarsi skaidrumo čempionas. Čia langai nuo grindų iki lubų ne tik perskrodžia konstrukciją, bet ir kviečia pažvelgti į jūrą ir iš jaukaus kiemo.
Medinė pastato kompozicija, atitinkanti vietos tradicijas, nesibaigia vien fasadu. Interjeras pasižymi paprastumu ir autentiškumu.
Naudojant tokias medžiagas kaip medis, fanera, betonas ir metalas, dizainas sukuria pasakojimą, kurio šaknys glūdi Latvijos neapdorotame Latvijos pakrantės grožyje. Spalva tampa pasakotoju – namo atspalvį įkvėpė šiam miesteliui būdinga jūrinė mėlyna spalva, primenanti laikus, kai miestas buvo gyvybingų tonų drobė.
Palėpėje įrengti kambariai, skirti svečiams ar vaikams, suteikia projektui universalumo. Funkcionalumas ir forma dera tokiose detalėse kaip langinės, puikiai užtikrinančios privatumą ir apsaugančios namus ne sezono metu.
Virtuvė – tai harmoninga dizaino, vietos ir apgalvoto paprastumo sintezė.
Kiekvienas interjero elementas yra apgalvotas, be pertekliaus ir kruopščiai parinktas siekiant pabrėžti dizaino grynumą. Pasirinktos medžiagos, pavyzdžiui, fanera ir medinės lentos, dar labiau pabrėžia šį paprastumo siekį.
Rezultatas – tai daugiau nei tik erdvė. Tai gyvenimo patirtis, kurioje didingas eksterjero kraštovaizdis sklandžiai dera su minimalistiniu interjeru. Vaizdas į jūrą ir pakrantės pievas praturtina bendrą patirtį, sujungiantis supaprastintą dizainą giliu ryšiu su gamta.
Iš pirties tiesiai į jūrą
Pirtis yra architektūros ir natūralaus kraštovaizdžio integracijos pavyzdys.
Didelė stiklinė siena – sąmoningas architektūrinis sprendimas, kuris tarnauja ne tik kaip langas, bet ir kaip jungtis tarp interjero ir eksterjero, žmogaus ir gamtos.
Per šią skaidrią ribą užfiksuotas jūros laukiniškumas paryškina minimalistinį vidinį dizainą.
Kiekviena banga, kiekvienas potvynis ir atoslūgis rezonuoja su kambario paskirtimi, suteikdami tiek gaivinantį ryšį, tiek ramų atsitraukimą.
Veranda – prieglobstis atsipalaidavimui
Pagrindinį namą su pagalbiniu statiniu jungianti skaidraus stiklo veranda tampa prieglobsčiu atsipalaidavimui po pirties.
Šią erdvę vainikuoja dvipusis židinys, sujungiantis abu statinius ir suteikiantis šilumą bei atmosferą. Nuo sumanymo iki įgyvendinimo ši rezidencija atspindi architektų siekį kurti erdves, kurios ne tik dera prie aplinkos, bet ir ją puošia.
Dėl tikslingo dizaino ir gilios pagarbos kontekstui šis namas tapo architektūros, kuri įsiklauso, reaguoja ir galiausiai priklauso, liudijimu.