Simbolinę atidarymo juostą perkirpo Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič, vicemerė Edita Tamošiūnaitė, Nemenčinės kultūros centro direktorius German Komarovski bei UAB „Ekodora“ direktorius Remigijus Indriulionis.
„Įspūdingos istorijos dvare nuo šiol gyvuos ne tik kultūros centras ir biblioteka, bet jis taps ypatinga vieta, puoselėjančia mūsų istorinę atmintį. Turime sutvarkytas patalpas, pritaikytas šiuolaikiniams visuomenės ir vietos bendruomenės poreikiams, kartu išlaikant pusiausvyrą tarp modernumo ir autentiškumo“, – dvaro atidarymo iškilmėse kalbėjo meras R. Duchnevič.
Pasak mero, atnaujintame dvare atsivers daugiau galimybių vietos bendruomenės užimtumui – organizuoti bendrus susirinkimus, renginius, sporto užsiėmimus, amatų dirbtuves, būrelius, vykdyti įvairias veiklas, skirtas ir suaugusiems, ir vaikams. Meras taip pat vylėsi, kad šį dvarą aplankys ne tik vietiniai, bet ir sostinės, kitų Lietuvos regionų gyventojai bei svečiai iš įvairių pasaulio kampelių. Dvare planuojama organizuoti jiems skirtus renginius, ekskursijas, teikti įvairias kultūrines paslaugas.
Meras išreiškė nuoširdžią padėką visiems, kurie prisidėjo prie dvaro atnaujinimo darbų. Nemenčinės kultūros centro Glitiškių skyriaus administratorei Alinai Kostiuševienei meras įteikė atidarymo juostos gabalėlį, simbolizuojantį naują šio dvaro kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo pradžią. Taip pat meras padovanojo dvarui simbolinę dovaną – lauko suoliuką, kuris įprasmins bendruomeniškumą ir kvies lankytojus pasikalbėti, pailsėti.
Atsinaujinusias dvaro patalpas pašventino Paberžės Švč. Jėzaus Širdies parapijos klebonas kun. Jaroslav Spiridovič, kuris taip pat pakvietė bendrai maldai už mirusiuosius Jelenskių šeimos narius.
Renginį savo buvimu pagerbė Jelenskių kartos palikuonys: Maria ir Agnieszka Przełomiec. Kaip teigė viena iš viešnių, nėra nieko gražiau už tradicijos puoselėjimą ir išreiškė viltį, kad atnaujintas kultūros židinys dar ilgai tarnaus bendruomenei, jungiančiai lenkų ir lietuvių tautas.
Dvaro rūmų atidarymo proga sveikinimo žodžius tarė Lenkijos ambasadorius Lietuvoje dr. Konstanty Radziwiłł, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos vardu Waldemar Urban, Centro dešinės koalicijos frakcijos vardu Jonas Vasiliauskas.
Susirinkusieji buvo pakviesti į ekskursiją po atnaujintus rūmus: pamatė buvusios koplyčios patalpas, kuriose dabar veikia Vilniaus krašto etnografinio muziejaus ekspozicija, aplankė amatų dirbtuvių salę su autentiškais raštais puošta siena, nusileido į rūsį, kur įsikūrė keramikos dirbtuvės.
Kaip teigė renginio organizatoriai, šią vietą galima drąsiai vadinti gražiausiu restauruotu dvaru Vilniaus rajone. Nuo šiol čia gyvuos ir tarnaus ateities kartoms kultūros centras, biblioteka, muziejus, čia galės burtis kaimo bendruomenė. Čia vystysis ir formuosis pilietinės nuostatos, paremtos gimtąja tradicija, jos puoselėjimu, krašto istorijos pažinimu.
2018 m. Vilniaus rajono savivaldybės administracija inicijavo Glitiškių dvaro renovaciją, o 2019 m. startavo projektas „Glitiškių dvaro atnaujinimas pritaikant kultūros paslaugų teikimui ir kitoms bendruomenės reikmėms“. Dvaro atnaujinimui iš viso buvo skirta daugiau kaip 3 mln. 200 tūkst. eurų. Didžioji dalis – apie 1 mln. 700 tūkst. skirta iš savivaldybės biudžeto, 500 tūkst. eurų – iš valstybės biudžeto, kiek daugiau nei 1 mln. eurų finansuota Europos Sąjungos lėšomis.