Būsto krizę Los Andžele imasi spręsti studentai: baigia nebrangaus ir tvaraus namo statybų eksperimentą

2023 m. gruodžio 6 d. 21:29
Lrytas.lt
Los Andželas netrukus gali sulaukti pirmojo 3D spausdintuvu atspausdinto nedidelio namo, kurį kuria išskirtinė komanda. Tai ne žinomi „Icon“ ar „Lennar“ statytojai, tai nėra ir naujausias vietos spausdinimo startuolio „Azure“ projektas. Šį 130 kv. m ploto būstą, pavadintą „Solar Futures House“, sukūrė Woodbury universiteto Architektūros mokyklos studentai ir dėstytojai, – rašoma tinklalapyje businessinsider.com.
Daugiau nuotraukų (19)
2022 m. Architektūros mokykla pateikė savo mažyčio namo projektą JAV energetikos departamento organizuojamam konkursui „Solar Decathlon“. Užduotis buvo suprojektuoti ir pastatyti nulinės energijos pastatus.
Tas nedidelis namas, kurio išorinės sienos atspausdintos su 3D spausdintuvu – tai galimybė išspręsti būsto krizę Los Andžele. „Tapę konkurso finalininkais, savo apdovanojimą – 46 tūkst. eurų studentai panaudojo namo statyboms. Darbus pradėję 2022 m. rugsėjį Burbanko miestelyje, Kalifornijoje, juos tikisi baigti iki šių metų pabaigos“, – sakė mokyklos atstovas spaudai.
Baigtas statinys bus pirmasis Los Andžele 3D spausdintuvu pagamintas namas su visais tam reikalingais leidimais. Mokyklos atstovo spaudai skaičiavimais, galutinė projekto kaina sieks nuo 230 000 iki 330 000 eurų.
Universitetas bendradarbiauja su startuoliu „Emergent 3D“, kuris naudoja populiarųjį COBOD konstrukcinį spausdintuvą. Per tris dienas trukusį spausdinimo procesą ši technologija padėjo sukurti betonines namo sienas.
„Solar Futures House“ projekte numatyta sukurti studijos tipo erdvę su vonios kambariu, virtuve, svetaine ir miegamuoju. Kai kurios šių erdvių jau matomos tarp atspausdinto betono sienų ir medinio stogo.
Penkiolikos mėnesių statybos terminas 130 kv. m būstui gali atrodyti ilgokas, palyginti su tradiciniais namų statybos procesais ir kitais egzistuojančiais 3D spausdintuvais atspausdintais namais, tačiau viskas užtruko, nes tai ekeprimentinis darbas, kurio metu buvo atliekami įvairūs tyrimai, ne paslaptis, ir rėmėjų paieškos užtruko.
Nepaisant to, kad namas yra pageidaujamoje vietoje – mažiau nei 10 minučių kelio automobiliu nuo Holivudo Burbanko oro uosto, niekas nelaukia eilėje jį sigyti ir jame apsigyventi. Kai namas bus baigtas statyti, vietos bendruomenė jį naudos kaip atvirą edukacinę laboratoriją.
Nors apie būsimus universiteto 3D spausdinimo statybos projektus kol kas nieko nežinoma, Architektūros katedra teigė, jog norėtų tęsti tyrimus ir tobulinti 3D spausdinimo metodus, kurie leistų sukurti įperkamą ir tvarią statybą.
Šis Kalifornijos universitetas nėra vienintelė aukštojo mokslo įstaiga, tyrinėjanti šią augančią statybos technologiją. 2022 m. Meino universiteto Pažangiųjų konstrukcijų ir kompozitų centras, naudodamas savo spausdintuvą ir granules, pagamintas iš lentpjūvių išmestų medienos atliekų, pastatė 3D spausdintuvu atspausdintą namelį. Šiaurės rytų koledžas ateityje planuoja atspausdinti devynių namų kompleksą.
Namas3DKrizė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.