Pirmasis pasaulyje 3D spausdintuvu atspausdintas viešbutis bus atidarytas dykumoje netoli Marfos miesto Teksaso valstijoje (JAV) kitais metais. Viešbutyje, kurį sudarys keli dideli 3D spausdintuvu atspausdinti pastatai, bus milžiniškas baseinas, SPA centras ir menininkų studija.
Jį stato novatoriška 3D spausdinimo bendrovė „Icon“, kuri šiuo metu yra sudariusi sutartį su NASA dėl namų Mėnulyje ir Marse statybos. Atskleidžiama, kad viešbučio statybas įkvėpė dykumos kraštovaizdis ir kosmosas.
Viešbutis įsikurs „El Cosmico“ teritorijoje – jau veikiančiame vadinamajame klajoklių stiliaus viešbutyje ir stovyklavietėje, kur svečiai nakvoja priekabose, vigvamuose ir palapinėse.
Projektą, kuriam vadovauja viešbučio savininkė Liz Lambert, įgyvendino „Icon“ ir pasaulinio garso architektūros įmonė BIG („Bjarke Ingels Group“), o viešbutis žavės išraiškingomis kreivėmis, kupolais, arkomis ir skliautais, kurie buvo sukurti naudojant 3D spausdinimo robotus ir specialią programinę įrangą.
Manoma, kad užbaigus projektą „El Cosmico“ teritorija išsiplės nuo 8 iki 24 hektarų. Pasak architektų, naujasis viešbutis, kurio spalvų paletę įkvėpė dykumos reljefas, atrodys tarsi tiesiog išaugęs iš vietos, kurioje stovi.
Šioje futuristinėje erdvėje bus ir 3D spausdintuvu atspausdintų namų, vadinamų „Sunday Homes“. Teigiama, kad iš šių dviejų, trijų ar keturių miegamųjų namų, kurių dydis svyruos nuo 111 kv. metrų iki 204 kv. metrų, atsivers įspūdingas vaizdas į netoliese esančius Deiviso kalnus.
„El Cosmico“ kempingas buvo įkurtas tikint, kad gyvenime turėtų būti nuotykių ir nieko neveikimo pusiausvyra.
Kempinge svečiams siūloma ne tik susipažinti su lygumų dykumos didybe. Čia rengiamas „Trans-Pecos“ muzikos ir meilės festivalis, kuris vadinamas intymiu daugiadieniu daugialypės terpės festivaliu, rengiamu po didžiuliu Čihuahua dykumos dangumi.
„Jau daug metų turiu „El Cosmico“ plėtros viziją, kurioje numatytos kelios erdvės, suteikiančios daugiau patirties tiek svečiams, tiek vietiniams gyventojams: baseinas, hamamas, daugiau erdvės meno ir įgūdžių lavinimo dirbtuvėms“, – su „Daily Mail“ kalbėdama apie naująjį viešbučio projektą sakė jo savininkė L.Lambert.
Moteris džiaugėsi, kad bendradarbiaudama su inovacijų lyderėmis BIG ir „Icon“ ji ne tik gali įgyvendinti šią savo svajonę, bet ir tai padaryti naudojantis 3D spausdinimo technologija. Taip sujungiami seniausi statybos principai žemėje, kur nebuvo nieko, ir futuristinė technologija, kuri yra tvaresnė, spartesnė ir efektyvesnė nei šiuolaikinė statyba.
„Be to, tokių inovatyvių statinių grožis gerokai pranoksta dėžės ribas. „Icon“ yra sudariusi sutartį su NASA dėl pirmųjų būstų Mėnulyje ir Marse statybos. Džiaugiuosi, kad galime tyrinėti jų neįtikėtiną darbą čia, mūsų pačių mažame kosminiame kraštovaizdyje po žvaigždėmis tolimajame Vakarų Teksase“, – kalbėjo L.Lambert.
„Tikrai unikali ir skirtinga architektūra, kurią galima sukurti 3D spausdintuvu, dar tik pradedama plėtoti. Be „El Cosmico“ pertvarkymo, dizaineriai ketina 3D spausdintuvu statyti įperkamus būstus Marfos mieste ir sukurti 3D spausdintuvu atspausdintą lauko spektaklių paviljoną „The Long Center for The Performing Arts“ Austine.
Šis paviljonas atitinka ir atspindi architektūrinio dizaino temas – kosmines organizacijas, tobulą geometriją ir organines formas – planuojamas ir naujajame „El Cosmico“, – kalbėjo vienas „Icon“ įkūrėjų ir generalinis direktorius Jasonas Ballardas.
Parengė Laura Bulvydė