Išskirtiniai privatūs namai – išsišoka arba pranyksta aplinkoje: įvertinkite šiuos gražuolius

2023 m. sausio 29 d. 15:36
Pasistatyti namą galėtų būti paprasta užduotis, tačiau jei siekiame patogumo, harmonijos su aplinka ir architektų studijos kūrybinio proveržio, iššūkis tampa nebe toks paprastas.
Daugiau nuotraukų (28)
Visame pasaulyje atstovybių turinti belgų kompanija „Reynaers Aluminium“, tiekianti aliuminio langus, duris bei fasadus, tikrai priskaičiuotų šimtus tūkstančių objektų. Atstovybė Lietuvoje atrinko 7 įdomiausius privačių namų Europoje projektus – įvertinkite!
„The Brouwhuis“ namas (Nyderlandai)
Tai šiuolaikiška rezidencija, kuri lengvai įsilieja į miškingą aplinką Nyderlandų pietuose. Įkvėptas netoliese kadaise stovėjusio nepastebimo tvarto, architektas Jacq. De Brouweris derino tamsią medieną ir didelius stiklinius paviršius, kad sukurtų atvirus, bet privačius namus. Čia gamta ir elegantiškas dizainas susilieja neįtikėtina harmonija – tokį pojūtį ir vaizdą garantuoja itin siauri „Reynaers Aluminium“ stumdomų aliuminio langų profiliai ir fasado sprendimai.
Stebint rezidenciją iš įvairių kampų, sunku nepastebėti kontrasto tarp dviejų ilgų namo pusių. Siena, iš kurios atsiveria vaizdas į kelią, yra uždara, juoda, išskyrus svetingą stiklinį įėjimą. Tačiau kita pusė yra beveik visiškai permatoma dėl daugybės langų ir plonų „Reynaers Aluminium“ aliuminio profilių. Dėl matinės dangos aliuminio elementai visiškai susilieja su mediniu fasadu, suteikdami jam šiuolaikišką plieno išvaizdą.
Namų savininkai gali mėgautis įspūdingu panoraminiu vaizdu į mišką, ir visa tai – visiškai privačiai. Viskas išpildyta nuo pirminio sumanymo – namas pasižymi kokybišku dizainu kiekvienoje detalėje, neprarasdamas ryšio su aplinka.
„Balancing Barn“ (Jungtinė Karalystė)
Ne pelno siekianti organizacija „Living Architecture“ įgyvendino keturis ypatingus poilsio namus, išsidėsčiusius visoje Jungtinėje Karalystėje. Kiekvienas iš jų – išskirtinis šiuolaikinės architektūros pavyzdys, suprojektuotas žymiausių architektų.
Įspūdingiausias iš šių projektų – olandų biuro MVRDV suprojektuotas „Balancing Barn“ („Balansuojantis svirnas“) Safolke. 30 m ilgio namas, kurio pusė (15 m) išsikiša virš pakilumos krašto, išties nepalieka abejingų.
Dideliems slankiojantiems langams buvo panaudotos „Reynaers Aluminium“ „ConceptPatio 155-LS“ („Lift & Slide“) sistemos. Įdomi detalė – išsikišusioje namo dalyje, grindyse, įrengtas didelis langas, kuris papildo visą šį architektūrinį spektaklį.
„Buftea“ namas (Rumunija)
Tarp miško ir ežero įsikūręs vienaukštis gyvenamasis namas savo forma ir funkcija susilieja su gamta. Jo savininkas – architektas Razvanas Oprescu iš „LLOX Architecten“.
Bendras namo plotas – 560 kv. m, įrengtas milžiniškas baseinas, krepšinio aikštelė. Namų bendravimo zoną sudaro svetainė, valgomasis, virtuvė ir namų kinas; iš viso 190 kv. m. Centrinis elementas, užtikrinantis vientisumą, yra 70 kv. m įstiklintas fasadas, iš kurio atsiveria vaizdas į ežerą iš bet kurios šios zonos erdvės. Ypatingas dizaino elementas – 700 kv. m ploto stogo terasa.
R. Oprescu namo funkcionalumą pagrindė šeimynos poreikiais: norėjo, kad būtų galima rengti vakarėlius, pramogauti, tačiau tuo pačiu kiekvienam šeimos nariui užtikrinti privatumą bei ryšį su natūralia aplinka.
Įrengtos viename lygyje namo erdvės yra lengvai pasiekiamos, tačiau tuo pat metu užtikrinamas atstumas tarp kambarių, taigi ir būtinas privatumas. Dideli langai supaprastina judėjimą iš vidaus į lauką, suteikdami laisvės ir tęstinumo pojūtį. Namo medžiagų ir apdailos tekstūra bei spalvos pabrėžia jo ryšį su natūralia aplinka.
„Le Pouliguen“ namas (Prancūzija)
Privatus palėpės stiliaus namas Bretanėje, Le Pouligueno kaime. Aukštos klasės renovacija, sukūrusi terasos integravimo į namą įspūdį. Tą užtikrina stumdomos („Sliding“) ir sulankstomos („Folding“) terasos durys.
Estetinę harmoniją taip pat papildo spalvų gama namuose ir medžiagų kontrastai: juodas aliuminis, juodas ir baltas sienų tinkas, šviesaus medžio grindys ir baldai. Regis, nieko sudėtingo architektūrine prasme čia neišvysime, nebus jokio „oho“ momento, tačiau visa esmė čia yra išorės ir vidaus dermė. Regis, išnyksta ribos, viskas organiška, be jokių svetimkūnių. Aukštasis pilotažas, kuriuo siekiama ne priblokšti, o sukurti svetingus namus, kuriuose būtų jauku visiems – ir šeimai, ir svečiams.
„Flex House“ (Šveicarija)
Šis architekto Stefano Camenzindo kūrinys – visiška lengvumo, kūrybiškumo ir funkcionalumo dermė. S formos konstrukcijos maksimaliai padidina namo plotą (170 kv. m), o dideli langai siaurais profiliais atveria vaizdą į netoliese esantį Ciuricho ežerą ir kalnus, nesumažindami privatumo jausmo. Šviesų pastatą dar patrauklesniu paverčia ekologiškos medžiagos. Beje, dėl energiškai efektyvių „Reynaers Aluminium“ trigubų stiklų langų šis privatus namas gavo „Minergie“ tvaraus pastato sertifikatą.
Pažvelgę į namą iš išorės, iškart pastebėsite jo griežtą baltą lenktą dizainą. Tačiau tikroji staigmena slypi viduje. Nors stovi ant siauro trikampio formos sklypo, kompaktiškas pastatas kiekviename aukšte suteikia atvirumo ir ramybės pojūtį.
„ConceptPatio 155“ stumdomieji sprendimai viršutinio aukšto terasoje suteikia visas galimybes dar labiau įvertinti panoraminį vaizdą. Stikliniai namo lygiai užtikrina maksimalų natūralios šviesos antplūdį kiekviename posūkyje. Užsigeidus asmeniškesnės erdvės sau ar svečiams, ją užtikrinti gali išorinės žaliuzės.
„Flex House“ – įkvėpimas visiems. Jis rodo, jog turint kūrybišką idėją ir tinkamas statybines medžiagas, unikalūs sprendimai tampa įmanomi.
„Flynn Mews“ (Airija)
Pasakojama, kad kai 1847 m. buvo pastatytas namas Dubline, savininkai norėjo, kad būtų į ką žiūrėti, todėl buvo sukonstruotas neoklasicistinis netikras fasadas, kad paslėptų sodo gale esančio namo (senais laikais tokiuose gyvendavo tarnai) aukštį.
Kai čia nusprendė įsikurti naujieji šeimininkai – airiai iš JAV, jiems teko laikytis įstatymų, t. y. išsaugoti neoklasicistinį fasadą, o naują namą privalėjo statyti tik šiuolaikišką – savo idėjomis, forma ir medžiagomis. Namas, kurį suprojektavo airių kilmės amerikiečių architektas Lorkanas O'Herlihy, o statybų darbus prižiūrėjo Dublino architektų biuras „ODOS architects“, visiškai pateisino planuotojų lūkesčius.
Įžengus pro juodus metalinius vartus, jus pasitinka įspūdingas ir originalus juodas betoninis fasadas. Tai 270 kvadratinių metrų ploto dviejų dalių namas. Pirmoje dalyje yra gili balta tinko niša, įrengta įstrižai didžiuliam langui antrajame aukšte. Perėję šią baltą arką, pamatysite neoklasicistinį fasadą, kuris tapo šios pirmosios namo dalies galiniu fasadu.
Patekus į antrąjį – stiklinį – namo tūrį, atsiveria aukšta, šviesi erdvė, kurioje įrengtos virtuvės, valgomojo ir svetainės zonos, o apačioje – du miegamieji. Namo gale dar yra miegamasis ir didelis šeimos holas. Luboms panaudotas juodas betonas, o baltas marmuras ir medienos rievės suteikia interjerui nepaprastos prabangos pojūtį.
Stiklinėje namo dalyje, tarsi veidrodyje, žaismingai atspindi originalus išsaugotas fasadas. Visi langai – „Reynaers CW 50-SC“, o durys – „CS 77“; šie sprendimai suteikia namui nepaprastai švarią ir rafinuotą išvaizdą.
Slėnio vila (Lietuva)
Šis „Arches“ studijos architektų (Rolandas Liola, Arūnas Liola, Edgaras Neniškis, Margarita Kaučikaitė, Enrika Geštautaitė) projektas – tai šiuolaikiška tradicinės lietuviškos medinės sodybos, pastatytos ant kalvos šlaito, versija. Namas buvo suprojektuotas taip, kad pakibtų virš slėnio, o langai atvertų vaizdus į apylinkes.
Siekiant sujungti vidų su išore, visose pagrindinėse interjero erdvėse įrengti įėjimai į išorinius kiemus. Skirtinguose lygiuose esantys kiemai leidžia šeimininkams mėgautis saulės spinduliais visą dieną ir kartu išsaugoti privatumą.
Pastatų fasadams pasirinktos visos natūralios apdailos medžiagos, daugiausia pušies mediena.
Pirmame namo aukšte panaudota tamsesnė apdailos mediena, todėl ji išnyksta šešėlyje. Siekiant išvengti perkaitimo, pirmojo aukšto langai iš dalies uždengti vertikaliomis medinėmis lentelėmis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.