Abu susijungia atviroje erdvėje prie marių ir perkėlos į Smiltynę. Tarp takų, senųjų pastatų vietoje yra želdinių juosta.
Pasiūlyme saugomas ir atkuriamas istorinis vietovės kontekstas: medinis krantinės takas, medžiagos (akmuo, brukas) bei mažoji architektūra žymi buvusį užstatymą, paliekami atpažįstami uosto elementai – laivų švartavimosi stulpeliai, krantinė, įvairi įranga. Tačiau projektas taip pat kuria modernią ir patogią viešąją erdvę miestiečiams.
Tai – platūs takai ir praėjimai, žaidybinis elementas-skulptūra prie marių ir kelto, skirtingos poilsio erdvės – daug suolelių su vaizdu į vandenį ir po medžiais, krantinė-turėklas, pasirėmus stebėti uostą.
Krantinės skvere galima išskirti keturias zonas: lėto pasivaikščiojimo, žemesnis takas palei upę vandens stebėjimui ir poilsiui; želdinių ir istorinio užstatymo juosta su suoleliais; atvira erdvė prie marių ir perkėlos stebėjimui; viršutinis takas greitam ėjimui į keltą palei Memelio miestą. Skvero dalis prie kelto – tai išskirtinė atvira erdvė.
Joje matosi uostas, Smiltynė, laukiama kelto. Čia ypač norisi būti ir stebėti marias. Tad čia siūlome įrengti žaidybinį elementą – skulptūrą, kuris simbolizuotų kopas, būtų smagus laipioti, pakilti aukščiau ir pamatyti daugiau, ant kalnelių vasarą gulinėti, o žiemą nučiuožti. Suolai ir gultai po medžiais šioje erdvėje išdėlioti grupėmis su vaizdais į skirtingas uosto puses.
Pagal konkursinio darbo pasiūlymą bus rengiamas techninis projektas.
Tai bus ne pirmas PUPA komandos viešosios erdvės projektas Klaipėdoje: 2021 metais buvo atnaujintas Ąžuolų giraitės parkas ir Vaidilos aikštė, Malūno parkas.
Vaidilos aikštė 2022 metais Kraštovaizdžio architektų sąjungos konkurse „Žalioji erdvė“ buvo apdovanota, kaip geriausia viešoji erdvė.
Užsakovas: UAB „Memelio miestas“, Klaipėdos miesto savivaldybė. Komanda: Justina Muliuolytė, Tadas Jonauskis, Lukas Kulikauskas, Jūratė Volkavičiūtė, Augustė Klimanskytė, Linas Ūsas.