Naujo viešbučio pastato ir greta jo esančio parko sutvarkymo, Žygimantų g. 3, Vilniuje, atviram architektūriniam projekto konkursui, kurį vykdė Lietuvos architektų sąjunga, iš viso buvo pateikti 9 darbai.
Kiek daugiau nei 0,6 hektaro teritorijoje planuojama statyti ne mažesnį nei 5000 kv. m ploto viešbutį su restoranu, konferencijų centru, SPA ir sporto zonomis.
Sulaukė originalių idėjų
Daugiausiai vertinimo komisijos balų surinko ir konkurso nugalėtoju tapo kūrėjų komandos „Neue Architects“ projektas „145215“. Antrąją vietą vertinimo komisija skyrė A. Songailos architektūros studijos projektui „3 MITAI“, o trečiąją – projektui „GALERY“, kurį pateikė įmonė „Forma“.
Nugalėtojų laukia 9 tūkst. eurų, o antrosios vietos ir trečiosios vietos projektų autoriams atitinkamai bus skirti 6,5 tūkst. ir 4,5 tūkst. eurų vertės piniginiai prizai.
Konkurso komisijos pirmininkas, Vilniaus miesto vyr. architektas Mindaugas Pakalnis, teigia, kad dalyviai pateikė daug originalių idėjų.
„Džiaugiamės kad darbus teikė tiek patyrusios, tiek jaunos architektų komandos. Ateina nauja architektūros karta, pateikianti įdomius ir drąsius sprendimus. Laimėtojams teks ambicinga ir atsakinga užduotis – atsižvelgus į pastabas išsaugoti architektūrinę idėją bei rasti visoms pusėms priimtinus sprendimus“, – sako M. Pakalnis.
Pasak „Vastint Lithuania“ vadovo Kęstučio Vedeckio, bendrovė, plėtodama naują viešbutį su parku šalia jau restauruojamų J. Tiškevičiaus rūmų, viliasi sukurti šiai išskirtinei miesto daliai tinkantį architektūros kompleksą ir naują viešą erdvę.
„Sulaukėme labai skirtingų ir unikalių idėjų. Sieksime, kad šis viešbučio projektas, kartu su Jono Juozapo Tiškevičiaus rūmais, atkurta oranžerija bei būsimu parku taptų nauja miestiečių ir miesto svečių traukos vieta. Joje bus galima pamatyti prieš šimtmečius nugriautus, bet vėl atrastus istorinių rūmų fragmentus, o unikali ir patraukli urbanistinė aplinka praturtins Vilniaus istorinį centrą“, – teigia K. Vedeckis.
Turės atsižvelgti į pastabas
Planuojamo viešbučio teritorijoje vykdant detaliuosius archeologinius tyrinėjimus buvo rasti čia stovėjusių Radvilų rūmų sienų ir grindų fragmentai, todėl vienas iš sudėtingiausių architektūrinio konkurso uždavinių buvo pateikti idėjinius sprendinius, kaip eksponuoti ir įkomponuoti į būsimą viešbutį istorines rūmų liekanas, nepažeidžiant nustatytų vertingųjų savybių.
Tiek konkursą laimėjęs, tiek dauguma kitų projektų sulaukė paveldosaugos ekspertų pastabų dėl paveldo tvarkybos techninių galimybių užtikrinimo. Architektūrinės idėjos įgyvendinimas priklausys nuo to, kaip laimėjusio projekto autoriams pavyks realizuoti paveldosaugos sprendinius.
„Konsultuosimės su Kultūros paveldo departamentu. Puikiai suprantame, kad šioje teritorijoje yra labai svarbu laikytis paveldo apsaugą reglamentuojančių teisės aktų ir užtikrinti komplekso solidų integralumą senamiestyje“, – pažymi K. Vedeckis.
Įmonę „Vastint Lithuania“, plėtojančią „Business Garden Vilnius“ projektą, valdo Šveicarijos investicijų kompanija „Interogo Holding“.