Savo idėjas ir pasiūlymus projektams jau išsakė bendruomenės. Rajonų, kuriuose bus projektuojamos mokyklos ir vaikų darželiai, gyventojai analizavo sklypus ir savo lūkesčius išsakė kūrybinėse dirbtuvėse. „Vilniaus vystymo kompanijos“ specialistai kviečia konkursuose dalyvausiančius architektus atsižvelgti ne tik į Vilniaus švietimo įstaigų architektūros taisykles, technines sąlygas, bet ir į bendruomenių poreikius bei viziją.
„Vilniaus vystymo kompanija“ pristato esmines naujų ugdymo įstaigų projektų konkursines sąlygas:
Pavilnyje, S. Lozoraičio g. 95, bus projektuojama maždaug 950 vietų progimnazija su priestatu, kuriame bus įrengtas 4 takelių 25 m ilgio baseinas. Projekto reikalavimuose numatyta, kad mokykloje turi būti Gamtos mokslų korpusas su laboratorija, netoliese galėtų būti projektuojamos ir techninės kūrybinės dirbtuvės FabLab STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics) mokymui.
Numatomos ir menų klasės su dailės studija, muzikos bei teatro ir kino klase. Iš viso planuojamos 32 klasės, mokykloje turėtų dirbti apie 65 pedagogai.
Perkūnkiemyje, Pavilnionių g. 25, planuojama progimnazija, kurią galės lankyti apie 650 I-VIII klasių mokinių. Atsižvelgus į bendruomenės viziją, architektams rekomenduojama projektuoti patalpas, orientuotas į gamtos mokslus, transformuojamomis erdvėmis, kuriose būtų galima vykdyti praktines, eksperimentines veiklas.
Numatoma, kad mokykloje turėtų būti 2 skirtingo dydžio sporto salės, taip pat renginių salė. Siūloma sklype suprojektuoti ir priestatą su mokomuoju 25 m ilgio baseinu. Perkūnkiemio progimnazijoje galėtų dirbti 65 mokytojai.
Balsiuose, Aušrinės g. 10A, laukiama idėjų 280 vietų lopšeliui-darželiui su nedideliu baseinu, kuris būtų pritaikytas naudotis vaikams iki 6 metų.
Projektuotojams rekomenduojama kuriant pastato interjerą „įdarbinti“ bendrąsias darželio erdves – užpildant jas atraktyviomis ir edukuojančiomis priemonėmis, išnaudojant grindis, sienas, lubas, pasitelkiant interjero detales. Teritorijos erdvės būtų formuojamos pagal universalaus dizaino principus bei pritaikant jas įvairiems interesams, taip sukuriant šiuolaikiškas judumo sąlygas.
Šnipiškėse, Kernavės g. 82, vaikų darželis atsiras panaikinto garažų masyvo vietoje. Bus formuojama iš dalies uždara darželio teritorija. 2–3 aukštų lopšelį-darželį galės lankyti 280 vaikų nuo 3 metų iki priešmokyklinukų.
Projektuotojams keliama užduotis pagal bendruomenės išsakytus lūkesčius – planuojant siekti gatvės ir kiemo erdvių atskyrimo, o sklypo erdves formuoti taip, kad būtų prieinamos ir tinkamos naudotis bendruomenės gyventojų veikloms – sukurti fizinius, emocinius ir želdynų skiriamuosius elementus.
Numatoma, kad papildomai gali būti suprojektuota sporto žaidimų aikštelė su specialia smūgius silpninančia danga, kuria galėtų naudotis platesnė bendruomenės dalis įstaigos ne darbo metu.
Architektūros projekto konkursų sąlygos ir kvalifikaciniai reikalavimai skelbiami Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje.
Konkursų dalyviams duoti trys mėnesiai pateikti pasiūlymus. Pirmųjų vietų laimėtojams yra skiriamas prizinis fondas. Geriausių idėjų autoriai bus apdovanoti premijomis: pirmos vietos laimėtojui skiriama 11 tūkstančių eurų, antros – 9 tūkstančių eurų, trečiosios vietos – 6 tūkstančių eurų premijos.
Išrinkti ir pirmųjų UAB „Vilniaus vystymo kompanija“ skelbtų architektūros projekto konkursų nugalėtojai. Konkursą lopšeliui-darželiui Pašilaičiuose (Žemynos g. 2C), laimėjo bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, kartu su jungtinės veiklos partneriais UAB „4 plius“, pristačiusi projekto idėją pavadinimu „Lego“. Perkūnkiemyje (Bieliūnų g. 5 ir 9) darželio projekto konkursą laimėjo „Projektų rengimo biuras“ ir architektų studija „Inblum“.