Vilniuje duris atveria modernūs studentų namai: pasiūlys tai, kas Lietuvoje kol kas dar neįprasta

2022 m. rugpjūčio 2 d. 09:00
Reklama
Vilniuje – kaip Paryžiuje, Londone ar Berlyne. Taip galima kalbėti apie jau netrukus Lietuvos sostinėje duris atversiančius studentų namus „SHED Co-living Vilnius“. Juose gyvenimas bus toks, kokį dar visai neseniai, atrodytų, buvo galima pajusti studijuojant bei gyvenant ne Lietuvoje, tačiau kurioje nors iš Vakarų Europos šalių.
Daugiau nuotraukų (9)
Šalia Santaros klinikų įsikūręs „SHED Co-living Vilnius“ – tai tam tikrose šalyse visiškai įprastas, tačiau Lietuvoje dar gana naujo tipo studentų gyvenamasis būstas. Jis bus skirtas ne tik turėti stogą virš galvos, bet ir visapusiškai tobulėti bei augti kaip asmenybei.
Kurti save ir savo aplinką – ryžtingai, drąsiai ir autentiškai
„SHED Co-living Vilnius“ – tai kruopščiai suplanuoti studentų namai, kurie vystyti atsižvelgiant į tai, ko reikia jaunam, į naują gyvenimo etapą žengiančiam, tikslus ir savo asmenybę bei charakterį formuojančiam žmogui.
Pavadinimas SHED simbolizuoja „senojo aš“ nusimetimą ir iniciatyvą pokyčiams: naujas patirtis, neatrastas temas bei plačias galimybės.
„Šių studentų namų tikslas yra, jog gyventojas visada jaustųsi saugiai, jaukiai, tarsi savo namuose. Bet tuo pačiu gebėtų išeiti ir iš komforto zonos bei atrasti naujų dalykų, nuolatos augti ir tobulėti.
Čia suteikiamos visos sąlygos ne tik ramiai gyventi, bet ir kurti, pažinti naujus dalykus, surasti naujų pažiūrų žmonių, bendraminčių.
Pagal savo viziją „apsistatyti“ gyvenimą ir atsiskleisti įvairiapusėje bendruomenėje. Studentų namų aplinka ir visi juose esantys patogumai skatina būti charizmatišku, aktyviu ir aukštų tikslų siekiančiu bei save tikslingai realizuojančiu žmogumi“, – pasakoja „SHED Co-living Vilnius“ vadovė Eglė Garnienė.
„SHED Co-living Vilnius“ turės 200 pilnai įrengtų vienviečių arba dviviečių modernių kambarių su privačiomis virtuvėlėmis (gartraukis, indukcinė kaitvietė, šaldytuvas, mikrobangė, pagrindiniai indai maisto ruošimui) ir vonios kambariais (dušas, sanitarinis mazgas, praustuvas, elektrinis džiovintuvas – gyvatukas).
Tame pačiame pastate, vos už kelių žingsnių gyventojas ras ir daugelį kitų pilnaverčiui gyvenimui pasitarnaujančių dalykų, kurių nebūna paprastuose bendrabučiuose.
Bus patogios ir išmanios erdvės studijuoti, dirbti, leisti laisvalaikį.
Gyventojams bus sukurtos galimybės žaisti kompiuterinius žaidimus, atsipalaiduoti uždarame amfiteatriniame kiemelyje ar stogo terasoje, gaminti vakarienę modernioje didelėje virtuvėje su visa buitine technika.
Taip pat grilinti viršutinio aukšto terasoje, žiūrėti kino filmus, muzikos koncertus ar sporto renginius per projektorių, sumontuotą bendroje susibūrimo vietoje.
Stiprinti kūną pilnai įrengtoje sporto salėje ar mėgautis šviežiai malta kava bei užkandžiais savitarnos aparatuose.
Svarbiausia, kad visa tai studentų namų gyventojui nieko papildomai nekainuos. Į vieną mėnesio nuomos kainą bus įskaičiuoti tiek visi komunaliniai mokesčiai, tiek greitasis internetas, tiek ir naudojimasis visomis bendromis erdvėmis.
Be to, studentų namuose bus reguliariai organizuojami įvairūs renginiai, užsiėmimai, paskaitos, seminarai ir t.t., skirti burti vieningą bendruomenę.
Pavyzdys – Vakarų Europa, kur privačių studentų namų kur kas daugiau
Į nuomojamą, gyvenimui skirtą nekilnojamąjį turtą besispecializuojančios strateginių konsultacijų ir rinkos tyrimų kompanijos BONARD duomenimis, ypač daug privačių studentų namų yra Vakarų Europoje – Jungtinėje Karalystėje (JK), Beneliukso regione, Prancūzijoje ir Vokietijoje.
Naujausiais duomenimis, Londone yra 351 specialiai studentams gyventi skirta vieta. Tos vietos talpina daugiau nei 96 tūkst. asmenų, o net 57 procentus iš jų gali apgyventi privatūs studentų namai. Paryžiuje yra 622 specialiai studentų gyvenimui skirtos vietos. Jose iš viso gyventi gali daugiau nei 75 tūkst. asmenų, o 28 procentus iš šio skaičiaus gali sutalpinti privatūs studentų namai. Berlyne – 115 vietų skirtų gyventi studentams talpinančių daugiau nei 21 tūkst. asmenų. 33 proc. iš tų asmenų turi galimybes gyventi privačiuose studentų namuose.
Tuo tarpu Vilniuje yra 38 specialiai studentams gyventi skirtos vietos iš viso talpinančios 12 395 studentus. Ir vos 283 (2 proc.) iš tų studentų gali apsigyventi vietose, kurios siūlomos ne pačių mokymosi įstaigų, o privačiai.
„SHED Co-living Vilnius“ sukurta remiantis Europoje gausiais ir puikiai išvystytais pavyzdžiais, o kadangi be patogių, vienviečių ar dviviečių kambarių vienoje vietoje turės mokymosi erdves, sporto salę, didelę laisvalaikio erdvę, terasą ir t.t., tai atitiks geriausių universitetų taikomus studentų apgyvendinimo standartus orientuotus į pilnavertį jauno žmogaus gyvenimą.
Teigiamais įspūdžiais dalijasi patys studentai
„SHED Co-living Vilnius“ projekto užsakovas „I asset management“ šiuo metu taip pat turi 50 proc. studentų namus „Solo Society“ Kaune valdančios bendrovės akcijų. „Solo Society“ yra beveik identiško modelio studentų namai netrukus duris atversiančiam SHED, o moderniame būste jau kurį laiką gyvenantys studentai drąsiai tvirtina, kad tai ne tik pateisino, bet net ir viršijo jų lūkesčius.
„Smagiausia, kad čia puikiai persipina bendruomeniškumas ir privatumas. O privatumo, priešingai nei kai kuriose kitose vietose, tikrai netrūksta. Čia gyvendamas gali praktiškai nekelti kojos iš kambario, nes turi ir savo vonią, ir virtuvėlę. Bet vos tik palieki kambarį, tu jau gali susitikti ir bendrauti su daugybe žmonių. Ir svarbiausia, kad ne bet kur ir bet kaip, o sporto salėje, terasoje ar kitose specialiose erdvėse. Aš tikrai mėgstu ramybę, bet tuo pačiu noriu ir bendravimo bei buvimo su žmonėmis itin kokybiškose vietose, kas leidžia man jaustis komfortabiliai. Taigi, tokio tipo studentų namai tiesiog puikiai išpildo mano poreikius“, – pasakoja mediciną studijuojanti studentė Kristina iš Vokietijos.
Kristinai antrina ir ten pat gyvenantis norvegas Odinaka, kurio teigimu, jeigu prieš atvykstant dar buvo kažkokių dvejonių, tai pamatęs, kokia yra realybė, dabar tokio tipo gyvenamąją vietą jis drąsiai rekomenduoja ir kitiems besidomintiems studentams.
„Erdvės mokymuisi, terasa ant stogo, kiemelis, vietos dviračiams laikyti. Ko dar daugiau gali reikėti? Be to, nereikia dalintis vonios kambariu su daugeliu kitų studentų, kas įprasta daugumoje bendrabučių. Manau, kad tokie pliusai nusveria bet kokius minusus. Aš labai mėgstu būti su žmonėmis gražiose ir kokybiškose vietose, bet kartais pabūti ir vienas. Taigi, čia viskas tam puikiai yra pritaikyta“, – teigia jis.
Kokybiško, studentams gyventi skirto būsto rinką „SHED Co-living Vilnius“ papildys ne tik Lietuvos sostinėje. Jis turės ir dvynį brolį, kadangi tokio pat tipo objektas lygiagrečiai baigiamas bei tuo pačiu metu duris atvers Latvijos sostinėje Rygoje. Studentų namų atstovai kviečia jau dabar apsilankyti oficialioje svetainėje https://shedcoliving.com/vilnius/ kur apie projektą galima sužinoti daugiau. Ten pat, iš karto galima rezervuotis ir vietą apsigyvenimui, kadangi jų skaičius artėjant rugsėjo mėnesiui sparčiai tirpsta.
co-living^Instantstudentai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.