Didžiausio pasaulyje krovininio lėktuvo sunaikinimas įkvėpė kelias iniciatyvas, kuriomis siekiama išsaugoti gyventojų svajonę.
Architektė Oksana Oksiukovska pasiūlė Mrijos keleivių terminalo, kuris galėtų iškilti sunaikinto Gostomelio karinio aerodromo, viziją. Beje, kaip rašoma thegoaspotlight.com, „Mrija“ – ukrainiečių kalba reiškia ne tik „AN 225“ tipo orlaivio pavadinimą, bet ir „svajonę“.
V raidės formos terminalą, kuris primena lėktuvą, sudarys pakilimo ir nusileidimo takai, iš kurių vienas dar tik bus pastatytas. Terminalo stogas permatomas, šis sprendimas, anot architektės, pastatui suteikia modernumo, o keleiviams – ramybės.
Projekto metu taip pat būtų nutiesti keliai, kuriais iš Kyjivo būtų pasiekiamas Gostomelis ir oro uostas. Taip pat palikta vieta paminklui – sunaikintam lėktuvui „Mrija“.
Oro uostas galės priimti iki 1 000 keleivių per valandą, o vėliau – iki 2 000 keleivių per valandą.
Šis oro uostas gali tapti atsvara Kyjivo Borispolio oro uostui. Maža to, Kyjivo Žulianų oro uosto teritoriją siūloma skirti gyvenamajai statybai.
Skaičiuojama, jog rusai nuo gegužės 25 dienos sunaikino 11 keleivinių ir 12 karinių oro uostų, 1123 mokyklas ir universitetus, 621 vaikų darželį ir 228 įmonių turtą. Bendri ekonominiai nuostoliai dėl infrastruktūros sugadinimo vertinami 105,5 mlrd. dolerių.