Projekto, pavadinto „Re:Ukraina“, pagrindas – mediniai moduliai, kuriuose galima įrengti gyvenamąsias patalpas, bendras virtuves, vonios kambarius ir viešąsias erdves, rašoma dezeen.com.
Šiuos modulius galima sudėti vienas ant kito, konstruoti įvairių konfigūracijų pastatus, modulius atskirti aikštėmis ir žaliosiomis erdvėmis, taip sukuriant nuo gyvenvietės 100 žmonių iki mažo miestelio, kuriame apsistotų 8200 žmonių.
„Pagrindinė užduotis, kurią išsikėlėme, išlaikyti orų gyvenimo būdą, – paaiškino studijos įkūrėjas Slava Balbekas. – Deja, iš žmonių galima atimti namus, bet ne orumą. Laikas nėra mūsų sąjungininkas, todėl svarbu surasti geriausią ir greičiausią būdą kurti. Įsivaizduokite šeimą, kuri dar vieną dieną ar savaitę turi praleisti mokyklos sporto salėje už uždangos, kai aplink dar 500 žmonių.“
„Balbek Bureau“ architektūros studija subūrė architektų, dizainerių ir inžinierių komandą, kad rastų greičiausią būdą, kaip kuo greičiau apgyvendinti žmones, kol bus remontuojami apgadinti namai ir statomi nauji.
Skaičiuojama, kad naudojant medinius modulius, orientuotųjų skiedrų plokščių sienas ir prilydomąją stogo dangą, namelio gamyba kainuotų 350-550 JAV dolerių (322-506 Eur) už kvadratinį metrą.
Tai – pagrindinės statybinės medžiagos, kurių nėra itin sudėtinga gauti, o joms naudoti nereikia specifinių žinių ar įrangos.
Biuras parengė šablonus, kaip modulius galima sujungti į šešių skirtingų tipų būstus, kurių kiekviename būtų bent viena virtuvė, vienas vonios kambarys ir viena viešoji erdvė, pavyzdžiui, bendras kambarys, bendruomenės centras ar aikštė.