Daugelis nuo karo bėgančių žmonių įstrigę perpildytose stovyklose, tačiau architektas rado būdą, kaip suteikti žmonėms reikalingo privatumo. Tam panaudojo vieną iš savo mėgstamų medžiagų – kartoną.
Shigeru Banas neseniai lankėsi Lenkijoje, kuri priėmė beveik 2 mln. ukrainiečių. Keturias dienas trukusios viešnagės metu jis kartu su vietos architektais ir universiteto studentais įrengė maždaug 400 laikinų pertvarų.
Kartono vamzdis atstojo kolonas ir sijas. Laikinų, kone 2 tūkst., ukrainiečių, skirtų nakvynės vietų sienoms panaudotos užuolaidos. Kiekviename iš daugiau kaip 300 „kambarių“ stovi dvi arba keturios sulankstomos lovos.
Architektas pasakojo, kaip kai kurie žmonės, įžengę į savo privačias erdves, apsipylė ašaromis. Jis neabejoja: žmonės graudinosi dėl palengvėjimo po tokių ilgų ir pavojingų kelionių.
„Įprastai, esant ekstremaliai situacijai, kai staiga prireikia daugybės vietų laikinai apsistoti, lovos sustatomos tiesiog didelėje salėje“, – sakė statybose dalyvavęs architektas Hubertas Trammeris. Įrengus laikinas pertvaras, žmonės gali bent jau netrukdomi persirengti.
Japonijos architektas planuoja išsiųsti dar 800 pertvarų rinkinių stovyklose apsistojusiems ukrainiečiams.
Architektas Shigeru Banas žinomas dėl teikiamos pagalbos nelaimės ištiktiems žmonėms Japonijoje ir užsienyje. Šio architekto metodai pritaikyti daugelyje šalių, nukentėjusių nuo humanitarinių katastrofų: Ruandoje, Turkijoje, Indijoje ir Haityje.
2014 m. Shigeru Banui įteikta prestižinė Pritzkerio architektūros premija.