Architektų biuras „Snøhetta“ sukūrė naujos „Digital Garage“ bendradarbystės erdvės, pavadintos „Pangea“, interjero dizainą ir vizualinę tapatybę. Bendrovė planuoja įkurti darbo vietų visame pasaulyje.
Ši bendradarbystės erdvė, esanti dešimtajame naujojo pastatų komplekso Shibuya rajone aukšte, bus idėjų išbandymo vieta.
Pavadinimas „Pangea“, anot architektų, buvo pradinis interjero kūrimo atspirties taškas. Kaip paaiškino interjero autoriai, „Pangea“ buvo superkontinentas vėlyvosios Paleozojaus ir ankstyvosios Mezozojaus eros metu, kuomet susiformavo šiandienos žemynai.
Užsakovai, „Digital Garage“, norėjo sukurti erdvę, skatinančią skirtingų kultūrų ir patirčių žmones susiburti ir bendradarbiauti.
„Sukurta kaip šiuolaikiškas biuras „skaitmeniniams klajokliams“, ši erdvė primena laiką ir vietą, kur geografiniai, politiniai ir nacionaliniai konstruktai nebuvo kliūtis“, – sakė „Snøhetta“ atstovai.
Ši koncepcija, kuria rėmėsi projektuodami interjerą, paskatino architektus erdvę pripildyti, kaip jie rašo, „superbaldų“, o ne sustatyti atskirus stalus ar kėdes.
Du dideli mediniai objektai, išlenkti per visą erdvę, atlieka skirtingas funkcijas. Juose yra ir sėdimų vietų, ir paviršių, todėl jais vienu metu gali naudotis daugybė žmonių.
„Suprojektuotas kaip taktiškumo bei sklandumo metafora, šis superbaldas atlieka pagrindines bendros darbo erdvės funkcijas: čia ir registratūra, amfiteatras, telefono būdelės, susitikimų erdvės ir atskiros darbo vietos“, – pristatydami projektą rašė architektai.
Abu bendradarbystės erdvės elementai pagaminti iš japoniško kedro – šis erdvę pripildo natūralaus aromato.
Prisėsti taip pat galima ant kėdžių bei taburečių, kurių spalva primena grindų dangos spalvą, o 534 erdvėje pakabinti šviestuvai sukuria lubų topografiją.
Erdvę įrėmina spintelės laminuotais fasadais ir akustinės sienų plokštės, kurios kartu fone sukuria abstraktų Fudži kalno vaizdą.