Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad svarbios institucijos iškėlimas iš didžiausio administracinio centro Vilniaus suteikia stimulą regionui. „Pažadas urėdiją paversti regionine įmone įgyvendinamas – centrinė būstinė kraustosi į Vievį. Tikiuosi, pats administracinis pastatas bus medinės statybos proveržio pavyzdys, žymintis medinių konstrukcijų sugrįžimą į Lietuvos statybas“, – sako aplinkos ministras.
„Po urėdijų reformos įmonė praėjo pokyčių laikotarpį, šiuolaikiškos įmonės pamatai jau padėti, todėl siekiame turėti centrinį biurą, kuriame toliau puoselėtume miškininkystės tradicijas, galėtume pakviesti visuomenę susipažinti su mūsų veiklos istorija, turėti ne tik darbo erdves, bet erdves ir bendroms darbuotojų bei visuomenės veikloms.
Biuro kompleksas bus statomas pušų apsuptyje, todėl tikime, kad konkurse dalyvaujantys architektai atsižvelgs į vietos išskirtinumą bei įmonės veiklos specifiką – tai puiki erdvė ir galimybė atskleisti savo kūrybiškumą“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.
Pasa jo, urėdija tikisi, kad architektai susidomės šiuo konkursu ir pateiks savo vizijas, nes tai unikali galimybė gamtoje integruoti modernų pastatą, išieškoti unikalias formas, integruoti medžius, naudoti tvarias medžiagas, modernias technologijas ir atsinaujinančios energetikos sprendimus.
Architektų pasiūlymus vertins sudaryta komisija, architektūrinio projekto pirkime, kaip įprasta tokiuose konkursuose, numatytos trys prizinės vietos. Laimėtojas, kurio darbas bus pasirinktas, rengs ir techninį darbo projektą.
Architektūrinio projekto pirkimo vokų atplėšimas planuojamas sausio 11 d.
Pasak V. Kaubrės, Valstybinių miškų urėdija yra trečia pagal dydį valstybės valdoma įmonė, tačiau jos reforma vyko vėliausiai. „Investavome į technologijas, procesų centralizavimą, naują techniką bei darbo priemones.
Suprantame, kad turime investuoti ir į modernų biurą, kas užtikrintų ir mažesnius biuro išlaikymo kaštus bei investicijų atsipirkimą ilguoju periodu, padėtų pritraukti daugiau aukštos kvalifikacijos darbuotojų – konkurencija darbo rinkoje didelė ir darbuotojai vertina ne tik įmonę, bet ir pačią darbo vietą. Stebime kolegų miškininkų planus ir kitose šalyse – taip pat matome investicijas į šiuolaikiškus biurus, tvarias medžiagas, atsinaujinančių išteklių naudojimą, atvirumą su visuomene kuriančias erdves“.
Į naują centrinę būstinę persikeltų visi centrinės administracijos darbuotojai, šiuo metu įsikūrę Vilniuje ir Kaune – iš viso apie 180 žmonių – ne tik miškininkai, bet ir daug bendrųjų kompetencijų specialistų.
Planai įkurdinti VMU biurą Vievio seniūnijoje perėjo į įgyvendinimo etapą Vyriausybės nutarimu urėdijai perdavus Turto bankui priklausiusią ir nenaudojamą buvusią moksleivių stovyklą šalia Vievio.
Nauja centrinės administracijos būstinė čia galėtų įsikurti po ketverių metų.
Vertinant būstinės vietą, buvo atsižvelgta ir į tai, jog VMU – viena regioniškiausių Lietuvos įmonių, turinti 26 regioninius padalinius, todėl būstinė Vievyje šalia automagistralės Vilnius-Klaipėda ir kitų svarbių kelių susikirtimo taps patogesnė susisiekiant su regioniniais įmonės padaliniais. Jau dabar dalis Valstybinių miškų urėdijos darbuotojų į darbą Vilniuje kasdien važinėja iš Kauno, Alytaus.
Šiuo metu Valstybinių miškų urėdija įsikūrusi nuomojamose patalpose.