Parko koncepciją kūrė urbanistų biuras iš Vilniaus „PUPA – strateginė urbanistika“ kartu su partneriais iš Ukrainos „Big City Lab“, „Street Culture“ ir „Urban Reform“, pakvietusiais lietuvius prisijungti prie šio projekto. Parke jau veikia riedlenčių ir paspirtukų parkas, įrengta laipiojimo sienelė, bėgimo takelis, gatvės šokių aikštelė, gatvės krepšinio, futbolo aikštės ir kiti sporto objektai.
286 hektarus užimantis VDNG kvartalas, kuriame veikia sporto parkas – sovietiniais laikais įkurta, tačiau daugelį metų apleista ir beveik nenaudota teritorija, pastaraisiais metais įgavusi naują kvėpavimą.
„Dar 2014–2015 metais partneriai iš Ukrainos mus pakvietė parengti urbanistinę viziją ir strategiją, kuri buvo pristatyta 2016 m. Tai buvo VDNG atsigavimo pradžia. Tuomet numatyta kryptis, kuria bus vystoma ši didžiulė teritorija. Nuo to laiko teritorijoje vyko daugybė iniciatyvų, o lankytojų srautas nuo kelių šimtų tūkstančių per dieną padidėjo iki 5 milijonų.
Sporto parkas yra pirmasis naujas statinys visoje komplekso teritorijoje. Gatvės sporto parkas VDNG teritorijoje – apskritai pirma tokio pobūdžio erdvė Kijeve, į kurią siekiama pritraukti daugiau jaunimo ir kitų aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių žmonių. Čia sukoncentruotos gatvės sporto šakos, kurias propaguojantys sportininkai neturėjo patogių sąlygų sportuoti Kijevo mieste.
Gatvės sporto parko svarbą visai šaliai parodo tai, kad atidarymą paskelbė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis“, – portalui lrytas.lt pasakojo „Pupa – strateginė urbanistika“ vadovas ir įkūrėjas Tadas Jonauskis.
Urbanisto žodžiais, bendradarbiauti su kolegomis iš Ukrainos sekasi puikiai. Vieni iš pagrindinių partnerių – verslo konsultantai „Big City Lab“. Tai įrodo ir kiti kartu su jais įgyvendinami projektai, kurie Ukrainoje bus pristatyti artimiausiu metu.
Gatvės sporto klasterio projekte lietuviai urbanistai buvo architektūrinės koncepcijos kūrėjai: sukūrė visą sporto parko viziją, paruošė statybų projektus, o partneriai iš Ukrainos viską detalizavo ir pradėjo statybas, prie kurių prisidėjo ir partneriai iš Latvijos. VDNG projektas – vienas iš desovietizacijos projektų, kuriuos profesionalų komanda įgyvendina Ukrainoje.
Pagrindiniai iššūkiai, kuriant gatvės sporto parką, anot pašnekovo, buvo trumpi įgyvendinimo terminai – nuo apsisprendimo įgyvendinti šią koncepciją iki realizacijos buvo vos 6 mėnesiai. Be to, nemažai iššūkių buvo kartu sujungiant skirtingas alternatyvaus sporto kultūras – gatvės šokėjus, krepšininkus, riedlentininkus, laipiotojus sienelėmis.
„Norėjosi, kad parkas turėtų vientisą ir energingą atmosferą. Taip pat didelis dėmesys buvo skirtas sporto parko integravimui su aplinkiniais pastatais, siekiame, kad sporto aikštelės nebūtų utilitariai išdėliotos, kad atvykęs į sporto zoną jaustumeisi laisvai, neįpareigojančiai, galėtum drąsiai stebėti sportuojančius.
Aplinkiniai pastatai, medžių alėjos bei želdynai buvo integruoti į vientisą parko takų sistemą, dalis funkcijų išdėliotos šešėlyje, dalis atviroje zonoje. Šis parkas dar planuojamas plėsti, yra numatytas antrasis etapas, kurio metu bus pastatytas 50 metrų lauko baseinas, šuolių į vandenį baseinas, paplūdimio tinklinio aikštynai, maisto paviljonas bei kitos funkcijos.
Tikimės, kad tai pavyko ir VDNG artimiausiu metu taps pagrindine miesto sportą mėgstančių žmonių susibūrimo vieta. Pastebėjome, kad parke jau organizuojami įvairių gatvės sporto šakų renginiai, buriasi naujos bendruomenės ir mūsų suprojektuota infrastruktūra užsipildo nauju gyvenimu“, – komentavo urbanistas.