Spalio 4 d. (pirmadienis), 16-17 val. prie projektų ekspozicijos vyks viešas projektų pristatymas, konkursui pateiktus projektus pristatys recenzentai architektai Darius Linartas ir Ignas Lukauskas.
Spalio 5 d. numatytas uždaras Vertinimo komisijos posėdis. Projektus vertins: architektas, vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis, architektai Gintaras Balčytis, Audrius Ambrasas, Irena Kliobavičiūtė, VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija Tarybos narys (komisijos narys) Liudvikas Gadeikis, VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija Administravimo ir veiklos vystymo departamento vadovas Tomas Rytel.
Vertinimo komisija nagrinėja, vertina, palygina, projektų atitikimą konkurso sąlygų techninės užduoties reikalavimams, skiria balus pagal konkurso sąlygose nurodytus kriterijus. Įvertinusi projektus priima sprendimą dėl preliminarios projektų eilės suteiktų balų mažėjimo tvarka.
Vertinimo metu sudaryta preliminari projektų eilė bus pateikta konkurso skelbėjo – VšĮ Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija Viešųjų pirkimų komisijai, kuri CVP IS supažindins konkurso dalyvius su preliminaria projektų eile, ir toliau vykdys jai pavestas viešųjų pirkimų funkcijas.
Įmonė 2 – DEVIZAS: VIZIJA
Architektūrinė idėja neatsiejama nuo patogaus šio pastato funkcinio suplanavimo. Pastato pagrindą sudaro stilobatas, ant kurio dėliojami smulkesni tūriai, atitinkantys tam tikras funkcijas: iš pradžių „padedami“ didžiųjų salių tūriai, kurie sudaro tvirtą pastato korpusą, vėliau – naujienų departamentų korpusai, kurie veikia tarsi žiūronai, stebintys aplink vykstančias aktualijas.
Pastato centre įkuriamos centrinės aparatinės, kurios veikia kaip pastato smegenys. Toliau kuriama neutrali jungtis su esamu Lietuvos nacionalinio radijo pastatu – įterpiamas stiklinis tūris, kuris atlieka pagrindinio įėjimo funkciją.
Įmonė 25 – DEVIZAS: JUOSTA
Aktualijos, naujienos, įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje kuria nuolatinį informacijos srautą, kurį reikia LRT „susiurbti“, tad pasirinkta jį „gaudyti“ tūriniais stogo elementais, kurie nukreipti į visas pasaulio šalių puses.
Tuo tarpu ties Konarskio ir Pietario gatvių sankryža numatoma siena-ekranas tiesioginei transliacijai, kurią gali stebėti visi judantys Geležinio vilko gatvės – vienos pagrindinių miesto arterijų link. LRT kompleksas susideda iš keturių pagrindinių tūrių. Konarskio gatvę formuoja esamas saugomas pastatas ir L formos naujas tūris, sykiu tampantis ir fonu jam.
Pailgam tūriui pasirinkta tamsaus stiklo apdaila – tarsi juoda juosta juosia senojo LRT pastato ir memorialo erdvę. Tūris – juosta tampa solidžiu ir išskirtiniu akcentu, per kurį numatomas pagrindinis patekimas ir srautų išskirstymas į LRT kompleksą. Naujienų tarnybos ir turinio gamybos tūrių fasadiniai sprendimai yra atviri, ažūriški, vertikalūs, atitinkantys šiuolaikinio biuro standartus.
Virš turinio gamybos studijų formuojama charakteringo silueto stogų karūna, kurioje slepiama didžiųjų salių inžinerinė įranga. Perforuota ažūrinė korteno apdaila kontekstualiai dera su senojo pastato molinių čerpių stogo danga.
Įmonė 21 – DEVIZAS: L5AV90
Pagrindinis tikslas buvo išryškinti esamo radijo pastato svarbą, kaip būsimą visuomeninį objektą, o naujai projektuojamą komplekso dalį formuoti kaip foninį pastatą. Naujai projektuojamas kompleksas suskaidomas pakopiškai, siekiant atkartoti Naujamiesčio pulsavimą. Norint išskirti saugomą pastatą formuojama tūrinė pauzė tarp dviejų objektų, atitraukiant maksimaliai naująjį kompleksą bei suformuojama didesnę viešąją erdvę aplink jį.
Taip pat toks sprendinys leidžia suformuoti papildomą jungtį su sklypo B dalimi. Naujojo komplekso tūris suskaidomas keturiomis ašimis, kurios tarnauja ne tik kaip pagrindiniai susiekimo ryšiai, bet ir suteikia penktajam fasadui dinamikos ir vizualiai suskaido masyvų tūrį į artimesnius Naujamiesčio rajono užstatymo dydžius.
Toks sprendinys sukuria tūrinę kompoziciją, kuri tarytum būtų ekranų siena,sykiu atkartojanti ir Naujamiesčiui būdingą t0rinį urbanistinį pulsavimą. Taip pat tai leidžia suformuoti atrijus paryškinančius pastato funkcinį sudalinimą bei įleisti kuo daugiau natūralios šviesos į darbo zonas.
Įmonė 17 – DEVIZAS: FORUM1
Naujosios LRT būstinės programa padalyta į keturis šachmatiškai išdėstytus tūrius prisijungia prie esamo Lietuvos radijo pastato, o jų epicentre susiformuoja atvira, gyva ir viską jungianti erdvė – Forumas.
Tai – pulsuojanti, niekada nemieganti vieta, kuri supina visus pastato ir aplinkos elementus, skatina bendradarbiavimą tarp LRT personalo ir lankytojų. Tai viso LRT komplekso širdis, kurioje gimsta ir sklinda naujausia informacija.
Įmonė 20 – DEVIZAS: VINGIS
Norint suteikti Nacionalinei radijo ir televizijos būstinei ženklišką gerai atpažįstamą įvaizdį pasirinkta „žemės architektūros“, kartu bandant panaudoti Lietuvos tradicijas atitinkančias medžio konstrukcinių elementų kombinacijas.
LRT būstinė tampa Vingio parko ir tąsa, todėl formos išraiška – žalio tako idėja, jungianti parką su urbanizuota teritorija, pereinanti į medžio struktūrą taip užbaigiant kompoziciją.
Erdvinis medžio konstrukcijų tūris ties S. Konarskio gatve tarnauja kaip perimetrą ir vidinę erdvę formuojantis elementas, nepažeidžiant reikalavimo išsaugoti želdynus (pgr. beržai) bei paslepiantis sunkaus transporto įvažiavimo vietą.
Akivaizdu skirtas ypač didelis dėmesys penktajam pastato fasadui.
Pastato fasado monotonišką medžio konstrukcijų sudalinimą pagyvina antrojo vidinio fasado įvedimas, imituojantis pastato vingį. Naudojami specialios technologijos išskaidrėjantys stiklai, kurių pagalba, galima vientisai sujungti stiklo ir aklinų zonų jungtis.