Lygiai prieš metus pradėto statyti tilto ilgis siekia 61 metrą, atstumas tarp atramų – 46 metrai, tilto konstrukcijos sveria 180 tonų.
Pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas, kuris, kaip tikisi Jonavos vadovai, turėtų tapti naujuoju modernaus miesto simboliu ir darnaus judumo pavyzdžiu, sujungė gyvenamąjį Kosmonautų rajoną ir kitoje judrios Žeimių gatvės pusėje esančius Jonavos sporto areną, Joninių slėnį, miesto stadioną ir šioje vietoje statomą baseiną.
Tiltą projektavo bendrovė „Šiltas namas“ (architektas Arūnas Lapinskas ir konstruktorius Jevgenijus Gintovas), tilto koncepcijos autorius – profesorius Gintaras Čaikauskas ir bendrovė „Architektūros linija“. Projekto vertė – beveik 2 mln. 260 tūkst. eurų.
Jonaviškiai jau kurį laiką naudojasi ir atnaujintu Rimkų pėsčiųjų taku nuo P.Vaičiūno iki Chemikų gatvės.
Vienas pirmųjų Jonavos pėsčiųjų takų po kapitalinio remonto darbų pailgėjo iki 353 metrų, dvigubo tako plotis vietomis siekia 5–6 metrus.
Atnaujinant pėsčiųjų taką buvo suremontuota ir automobilių stovėjimo aikštelė, įrengti suolai, šiukšlių dėžės, dviračių stovai, atnaujintas apšvietimas, pasodinta daug įvairių augalų.
Architektai pasiūlė ir įdomių netradicinių sprendimų: buvo panaudotos trinkelės su pabarstu, išgautas sudėtingas raštas iš skirtingų spalvų trinkelių, įrengta vandens atsigėrimo kolonėlė.
Tikrasis šios alėjos grožis turėtų atsiskleisti po kelerių metų, kai užaugs visi čia pasodinti augalai.
Kapitalinio remonto darbai kainavo 311 tūkst. eurų.