„Džiugu, kad šiam projektui skirtas finansavimas. Norime, kad tai būtų dar vienas patrauklus bendruomenei skirtas objektas, kuriame būtų užtikrintas kultūros prieinamumas vietos gyventojams, jie būtų skatinami aktyviai dalyvauti įvairiose veiklose“, – teigia Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.
Projekto metu numatyta įrengti stiklinį priestatą su 350 kv. m ekspozicijų, kūrybinių veiklų, konferencijų, poilsio, higienos ir kt. patalpomis, sutvarkyti aplinką, įrengti ekologinį sodą. Planuojama įkurti šiuolaikiškas teatro, muzikos ir dailės studijų erdves. Jose vyktų vietos bendruomenės, miestiečių užsiėmimai, kurie skatintų ir plėtotų žmogaus verslumą, praktinius įgūdžius.
Planuojama įkurti menininkų rezidenciją, į kurią galėtų atvykti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių profesionalūs meno atstovai. Per metus galėtų būti apgyvendinami 6 menininkai, čia jie galėtų įsitraukti į bendruomenės veiklas, susipažinti su Panevėžio kūrėjais, kūrybiniais procesais, organizuoti edukacijas.
Savivaldybė planuoja į bendrą veiklą įtraukti kultūros partnerius, verslo atstovus, vietos bendruomenės narius ir vieną partnerį iš užsienio šalies, kuris dalytųsi savo gerąja patirtimi.
Taip bus siekiama skatinti gyventojų užimtumą ir bendruomeniškumą, vykdyti socialiai atsakingas ekonomines veiklas. Tikimasi, kad šis projektas kiekvienam panevėžiečiui leis atrasti sau įdomią veiklą, patys nariai įgis naujų gebėjimų, žinių, patirties, kurias pritaikys visuomeniniame gyvenime.
Projekto veikloms vykdyti planuojama pasitelkti partnerius: Panevėžio miesto dailės galeriją, Panevėžio muzikinį teatrą, teatrą „Menas“, Panevėžio miesto Aukštaičių-Žemaičių bendruomenę, partnerį iš Norvegijos Nabolagshager.
Centrinė projektų valdymo agentūra priėmė sprendimą projektui skirti iki 959 839,67 Eur, iš kurių 815 863,72 Eur mechanizmų lėšos ir 143 975,95 Eur bendrojo finansavimo lėšos.