Sklypo teritorijoje yra „Gatvių statybos“ administraciniai, garažų ir sandėliavimo paskirties statiniai. Kaip sandėliavimo paskirties statinys dalinai išlikęs buvusio Stepono kalėjimo kanceliarijos pastatas.
Šiuo metu sklype stovi daugiau sandėliavimo ir garažų paskirties statinių, atsiradusių tarp Antrojo pasaulinio karo ir pastarųjų dešimtmečių. Dabartinį sklypo užstatymą galima įvardyti kaip padriką, be planingos urbanistinės struktūros, utilitarios architektūros.
Pokariu ir vėlesniais dešimtmečiais pramoninė gamybinė veikla šioje vietoje tapo pagrindine. Šv. Stepono bažnyčia buvo uždaryta ir paversta sandėliu, kapinės panaikintos, teritorija išasfaltuota. Ir šiame, ir aplinkiniuose sklypuose buvo statomi gamybai ir sandėliavimui arba jų aptarnavimui skirti statiniai.
Esama Panerių g. 12 teritorija yra industrinė, naudojama kaip „Gatvių statybos“ būstinė – čia remontuojamos ir laikomos įvairios transporto priemonės, sandėliuojamos medžiagos.
Anksčiau išasfaltuota aikštelė nėra itin prižiūrima, dalis dangos yra žvyro ir smėlio, pakraščiuose auga piktžolės, laikinai sandėliuojamos statybinių medžiagų atliekos. Marijavičių vienuolyno ir keletos kitų pastatų pamatai užasfaltuoti, per juos važinėja sunkiosios transporto priemonės. Sklypas yra įsiterpęs tarp netoliese neseniai pastatytų ir naujai projektuojamų daugiabučių gyvenamųjų namų, bei didelės neprižiūrimos teritorijos Algirdo ir Geležinkelio gatvių link.
Teritorijoje numatoma konvertuoti sandėliavimo ir garažų paskirties pastatus į daugiabutį gyvenamąjį namą bei du sandėlius į administracinės paskirties pastatus, vienas kurių yra šiuo metu apleistas.
Šios industrinės teritorijos konversija į gyvenamąją teritoriją, kaip rašoma projektiniuose pasiūlymuose, ne tik atvers ir atgaivins sklypo erdves, tačiau taps dalis platesnės teritorijos konversijos dalimi bei sukurs priimtinesnę aplinką Šv. Stepono bažnyčiai bei kitiems kultūros vertybių objektams.
Sklypo viduje projektuojami tūriai savo proporcija, medžiagiškumu ir orientacija tęsia klebonijos ir kitų, senųjų statinių, esančių gretimybėse urbanistinę struktūrą, tarsi natūraliai užaugantys iš pavienių statinių į bendrą, struktūrišką, sistemą. Žemų naujai statomų pastato korpusų, iki 12 m aukščio, orientacija taip pat yra padiktuota ir atkartoja Šv. Stepono bažnyčios statinio kryptį.
Tūriu kompozicija atitraukiama nuo bažnyčios, atkuriant buvusią šventoriaus erdvę. Marijavičių vienuolyno vietoje kuriama atvira erdvė, žyminti buvusį statinį, jo vidaus erdvių suplanavimą.
Arčiau Šv. Stepono bažnyčios suprojektuota atvira apželdinta erdvė, atkartojanti šventoriaus (bažnyčios kiemo) buvusį įvaizdį, proporciją. Vidiniai kiemai dalinai uždari, privatūs, kuriuose pirmų aukštų butai turi savo kiemelius. Atsiveriantys vaizdai į Šv. Stepono bažnyčia kuria senamiestietišką, kiek sakralią, aurą.
Rekonstruojamas Šv. Stepono kalėjimo kanceliarijos pastato priestatas – modernus, šiuolaikiškas intarpas, atveriantis vidaus kvartalo perspektyvas rytų kryptimi bei geriau atveriantis vaizdą į Marijavičių vienuolyno išlikusius fragmentus.
Rekonstruojami menkaverčiai sandėliavimo ir garažų paskirties statiniai į gyvenamąjį pastatą – daugiabutis dviejų aukštų su mansarda pastatas, kuriame keturis korpusus jungia požeminė automobilių saugykla.