Šiandien, liepos 7 dieną, 16 val. prie darbų ekspozicijos vyks viešas projektų pristatymas, konkursui pateiktus projektus referuos recenzentai architektai Kazimieras Reimeris ir Ignas Lukauskas.
Liepos 8 d. numatytas uždaras Vertinimo komisijos posėdis.
Vertinimo komisija nagrinėja, vertina, palygina projektų atitikimą techninės užduoties reikalavimams, skiria balus pagal konkurso sąlygose nurodytus kriterijus. Įvertinusi projektus priima sprendimą dėl preliminarios projektų eilės suteiktų balų mažėjimo tvarka.
Vertinimo metu sudaryta preliminari projektų eilė bus pateikta konkurso skelbėjo – VšĮ Centro poliklinikos Viešųjų pirkimų komisijai, kuri per CVP IS supažindins konkurso dalyvius su preliminaria projektų eile, ir toliau vykdys jai pavestas viešųjų pirkimų funkcijas.
Konkurso darbai:
BOKSTT
Projektuojant Diagnostikos centrą (DC) buvo siekiama, kad pastatas savo forma, išraiška atspindėtų vidinį turinį. Tai yra jis turėtų būti „mediciniškas“, turėtų savo specifinį charakterį, išskirtinį „veidą“. Medicinoje plačiai naudojami įvairių skersmenų vamzdžiai, vamzdeliai, žarnelės, kolbos, mėgintuvėliai, švirkštai ir t. t. Apibendrintai – vienokie ar kitokie cilindro formos elementai.
Todėl pastato antžeminės dalies išraiškai buvo pasirinktas atitinkamo dydžio ir proporcijų cilindras, kaip sudedamoji tūrinės – erdvinės struktūros dalis.
V83KG3
Kuriant pastato architektūrinę išraišką siekiama kompoziciją sudėlioti iš urbanistinių teiginių, reflektuoti supančias gretimybes bei surasti estetinius sąryšius su esamais poliklinikos korpusais. K. Kalinausko g. projektuojamo sklypo atkarpoje nežymiai lūžta.
Siekiant pabrėžti pėsčiųjų ryšį, pastatai lygiuojami pagal skirtingas gatvės atkarpų ašis, kuriama piltuvo formos įėjimo erdvė į sklypą. Toks pastato ašių prasukimas būdingas K. Kalinausko g. užstatymo bruožas.
Esamų poliklinikos korpusų kryptys pratęsiamos naujai formuojamų pastatų architektūroje. Racionalios stačiakampės formos tūriai, deformuojami stogo lūžiais, taip atliepiant gretimybėse būdingą šlaitinių stogų architektūrą.
00000Z
Poliklinikos, kaip organizacijos ir kaip architektūrinio darinio raida sufleruoja, kad niekada nebuvo ir tikriausiai nebus ateityje „galutinio, nusistovėjusio“ varianto, viskas keičiasi pagal kintančias medicinoje taikomas technologijas ir metodus, veiklos administravimo tvarką. T
odėl pagrindinė siekiamybė – sukurti kuo universalesnę, nesudėtingai perdaromą pagal besikeičiančius poreikius struktūrą, tuo pačiu išvengiant labiau užmiesčiui / priemiesčiui charakteringo gydymo paskirties objektų radikalaus reguliarumo.
Siekiant tolygaus natūralaus apšvietimo ir galimybės nesudėtingai keisti pertvarų vietas ateityje, neišvengiame reguliaraus vertikalių langų tinklelio, todėl „šokinėjančiam“ ir įvairiam aplinkiniam užstatymui (gatvių perimetrui) atitaria laužytas siluetas, ir posūkiai plane, žymintys sankryžos kampą ir K. Kalinausko gatvės švelnų vingiavimą.
101010
Projektuojamam poliklinikos pastatui suteikiama individuali architektūrinė išraiška atsižvelgiant į aplinkoje vyraujančias architektūrines formas, masteliškumą, detales. Tiek esamo poliklinikos pastato architektūroje, tiek dalyje aplinkinių pastatų K. Kalinausko g. būdingi užapvalinti pastatų kampai akcentinėse ir sankryžinėse pastatų vietose, todėl apvalios formos priimamos kaip tam tikra aplinkos vertybė ir naudojama pastato architektūrinėse formose.
Nors projektuojamas pastatas turi savo individualią išraišką, tačiau formomis, masteliškumu harmoningai papildo K. Kalinausko ir Pylimo gatvių išklotines.
„Jungtis“
Projektuojamas priestatas yra Naujamiestyje, Vilniaus senamiesčio vizualinės apsaugos pazonio teritorijoje, sklype su skirtingo laikotarpių pastatais. Naujausi čia yra 1987 metais statyti komplekso pastatai (arch. V. Treinys), besiribojantys su P. Cvirkos skveru, jie netęsė senamiesčiui būdingo perimetrinio kvartalinio užstatymo, yra atitraukti nuo Pylimo gatvės užsatymo linijos.
Seniausias pastatas – lygiagretus ilguoju fasadu K. Kalinausko gatvei ir tolėliau nuo jos, galiniu fasadu priartėjęs prie Pylimo galvės.
Aptariama situacija daro įtaką priestato planavimui kaip trijų tūrių kompopoziciniam elementui. Remiantis perimetrinio planavimo principais pagrindinė keturaukštė dalis komponuojama lygiagrečiai K. Kalinausko g. Šalia pėsčiųjų zonos ant kolonų pakeliamas holizontalus netaisyklingos formos 1/5 aukšto tūris, „apkabinantis“ medį. O kompozicijos užbaigimui horizontali vienaaukštė dalis jungiama su centrinio pastato viršutine dalimi, taip išryškinant-aprėminant senąjį korpusą.
777777
Priestatui skirtas sklypas – sudėtingas. Situacijoje nėra įmanoma išvengti ilgo, siauro tūrio. Projektuojant buvo stengtasi šį tūrį suskaidyti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai reaguojant į kontekstą ir Senamiesčiui ar Naujamiesčiui būdingą ritmą. Stengtasi neužgožti šalia esančio poliklinikos korpuso, tuo pačiu derinantis ir prie kitoje gatvės pusėje esančių pastatų.
Skirtingais aukščiais ir skaidymu siekiama suformuoti sklandesnį gatvės užstatymą. Skaidomas tūris Naujojo priestato tūris suskaidomas taip, kad atitiktų kitoje gatvės pusėje esančių pastatų fasadų ilgius.
Taip ilgas naujasis tūris yra priderinamas prie šalia esančių fasadų, sykiu tai padeda išsaugoti toje vietoje esantį brandų medį.
Šis įkirtimas tūryje leidžia šviesai patekti gilyn į pastato vidų ir apšviesti centrinius koridorius ir holą.