Jaunų moterų idėja – 25 kv. m namas, kurį gali pastatyti bet kas kur panorėjęs

2021 m. kovo 9 d. 22:27
Lrytas.lt
Pastaraisiais metais klimato kaita tapo viena labiausiai aptariamų temų. Ne paslaptis, kad statybų sektorius smarkiai prisideda prie nepageidaujamų išmetamo CO2 kiekio rodiklių, ir prie geriamojo vandens taršos.
Daugiau nuotraukų (5)
Su dizaino iššūkiais ir galimybėmis susiduriantys architektai ieško būdų prisidėti sprendžiant šias pasaulines taršos problemas. 
Delfto technologijos universiteto Architektūros studentės Aistė Rakauskaitė, Savanne van Harrewijen ir inžinierė Kiana Mousavi pasiūlė neįprastą sprendimą, prisidėsiantį prie aplinkos tausojimo.
Studenčių pasiūlytas „Purifying Home“ konceptas tarptautiniame konkurse Bee Breeders „Microhome 2020“ neliko nepastebėtas – pakliuvo į geriausiųjų dešimtuką.
Ateities viziją atspindintis dizainas
Pagrindinė gyvenamojo namo „Purifying Home“ strategija – susijusi su tvaraus dizaino ir žiedinės ekonomikos principais. Pirmiausia projektas orientuotas į vieną pagrindinių klimato kaitos ir nesaikingo vartojimo sukeltų problemų – didėjančią vandens taršą. Dizaine integruotos natūralios vandens valymo sistemos sumažina vandens eikvojimą bei taršą ir tuo pačiu principu užtikrina „žalesnės“ kaimynystės koncepciją.
Taip pat vienas iš pagrindinių dizaino iššūkių buvo paprastas ir greitas namo konstrukcijų surinkimas ir, esant būtinybei, išrinkimas. Tam pasitelkiami surinkimui paruošti mediniai moduliai. Pastaruosiuose vietoje visiems įprastos šiltinamosios medžiagos – mineralinės vatos – naudojamos į krantą išmestos ir dažniausiai atliekomis tampančios jūros žolės, kurios atitinka visus svarbiausius apšiltinimo medžiagų reikalavimus.
Taip pat atskiros konstrukcijų dalys jungiamos „sausuoju metodu“ – nenaudojami nei klijai, nei papildomi varžtai. Dėl šios priežasties kiekviena detalė yra rūpestingai apgalvota ir turi savitus dizaino sprendimus.
25 kv. m neribotos galimybės
25 kv. m ploto gyvenamojo namo modulis gali būti atjungtas nuo išorinių elektros, vandens ar kanalizacijos tinklų. Tai suteikia neribotas gyvenamosios vietos pasirinkimo galimybes.
Taip pat kompaktiškas ir išsamiai apgalvotas interjeras suskirstytas į tris pagrindines erdves: aktyvioji bei pasyvioji zonos ir vonios blokas. Pagrindinis įėjimas projektuojamas dviejose skirtingose modulio pusėse – tai neriboja gyvenamosios vietos pasirinkimo, sykiu sukuriama galimybė modulius jungti tarpusavyje ir kurti „Purifying Community‘ – tvarią kaimynystę.
Šio projekto sėkmę, anot jų autorių, lėmė tai, kad komandą sudarė tiek architektūrinėmis, tiek inžinerinėmis žiniomis besidalinančios studentės, norinčios prisidėti prie šiandien ypatingai svarbių pasaulinių problemų sprendimo.
Namasmažas namas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.