Prekybos centrai juda iš miesto centro arčiau gyventojų, į gyvenamuosius rajonus, ir būtent todėl jie turi atitikti vilniečių poreikius, atlikti ne tik prekybos centrų funkciją, bet teikti ir kitas bendruomenėms svarbias paslaugas.
Vystytojas reagavo į pirmines mūsų ir gyventojų pastabas, tikimės, kad jis geranoriškai ir toliau koreguos projektą, kol bus rastas tinkamiausias variantas visiems“, – teigė Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.
Projektuotojai įpareigoti sprendinius pagrįsti aplinkinių teritorijų funkcine, judumo sąlygų ir poveikio miestovaizdžiui analize. Jiems nurodyta darkart išanalizuoti planuojamo pastato vietą sklype įvertinant reljefo savybes, jo nuolydžius bei esamus vietovės charakterį formuojančius želdinius.
Vyriausiojo miesto architekto skyriaus specialistai taip pasiūlė išnagrinėti ir alternatyvų, kaimynų pasiūlytą, sprendimą apversti statinio planinę struktūrą veidrodiniu principu, taip atitolinant rampą nuo gyventojų.
Taip pat, siekiant nepabloginti sklypo rytinėje ir šiaurinėje pusėse įsikūrusių gyventojų aplinkos, siūloma šias sklypo dalis palikti kuo mažiau pakeistas, papildomai gausinti želdinimą. Įvertinus svarstymo metu bendruomenės išsakytus pasiūlymus, projektuotojų prašoma išnagrinėti galimybę greta sklypo esančioje rekreacinėje teritorijoje įrengti krepšinio ar tinklinio aikštelę.
Pavilnio gyventojai per viešus projektinių pasiūlymų pristatymus turėjo daug klausimų dėl susisiekimo sprendinių planuojamo sklypo prieigose, tad projekto autorių paprašyta išnagrinėti eismo saugumą bei judumo sąlygas neatidedant to vėlesniems projekto etapams.
Vyriausiojo miesto architekto skyrius tikisi sulaukti pasiūlymų, kaip pertvarkyti Džiaugsmo gatvės nuo Pergalės gatvės iki Paeglinės gatvės rekonstravimo projekto sprendinius – jie buvo rengti anksčiau nei buvo imta planuoti prekybos paskirties pastatą.
Projektuotojai turėtų išnagrinėti galimybę įrengti / perkelti apšviestą, šviesoforu reguliuojamą perėją ties Urbšio gatve, išplatinti Džiaugsmo gatvę įrengiant kairįjį posūkį, kitapus planuojamo prekybos centro (kitoje Džiaugsmo gatvės pusėje) suformuoti pėsčiųjų šaligatvius. Taip pat prašoma peržiūrėti vakarinėje sklypo dalyje esančio pravažiavimo techninius parametrus.
Pakeitus susisiekimo projektinių pasiūlymų sprendinius jie turėtų būti pateikti Vilniaus miesto savivaldybės Infrastruktūros darbų priežiūros ir inžinerinių statinių projektų ir projektinių pasiūlymų vertinimo darbo grupės vertinimui.
Siekiant išvengti abejonių, projekto autoriai prašomi pateikti charakteringas sklypo ir jo gretimybių pjūvių išklotines paaiškinant formuojamus aukščius gretimų teritorijų atžvilgiu. Pjūviuose turi matytis gretimybės už sklypo ribų, leidžiančios suprasti vietovės kontekstą ir tikslų erdvės su joje esamais ir projektuojamais elementais (statiniai, želdiniai ir kt.) mastelį.
Siekiant aukštos statinio architektūrinės kokybės, siūloma tobulinti pastato formą, šiaurinio ir rytinio fasado architektūrinę išraišką, apželdinti fasadus, jo segmentus ar stogą, jei jis liktų plokščias.
Vyriausiojo miesto architekto skyrius palaiko bendruomenės siūlymą išnagrinėti prekių privežimo rampos perkėlimo galimybę arba detalizuoti jos sprendinius pagrindžiant, kad nebus pablogintos artimiausių gyventojų gyvenimo sąlygos.
Projekto autoriai paprašyti detalizuoti inžinerinių sistemų (ventiliacijos, kondicionierių ir pan.) bei susidarančių atliekų surinkimo vietas, kartu išnagrinėti jų skleidžiamos taršos ribinius dydžius ir numatyti apsaugines ar kompensacines priemones. Projektuotojai įpareigoti įvertinti ir parduotuvės apšvietimo įtaką aplinkinėms teritorijoms.
Pakoreguoti projektiniai pasiūlymai turės būti pristatyti dar kartą, šįkart atsižvelgiant į visuomenės lūkestį turėti galimybę pateikti klausimus ne tik raštu, bet ir žodžiu. Kartu savivaldybė rekomendavo įvertinti galimybę numatyti susitikimų su visuomene ir tuo metu, kai projektiniai pasiūlymai bus koreguojami. Taip pat, atsižvelgus į gyventojų prašymą, numatomas pakoreguotų projektinių pasiūlymų svarstymas regioninėje architektūros taryboje.