Nelegaliai įstiklinus erdvę tarp kolonų buvo sužalota pastato architektūra. KPD sieks nelegaliais darbais sukeltų padarinių pašalinimo.
Gindami viešąjį interesą, prašydami panaikinti pastatą sudarkiusius sprendinius, į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą dar 2018 m. kreipėsi Lietuvos architektų rūmai. Kultūros paveldo departamentas (KPD), susipažinęs su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo lapkričio 18 d. priimta neskundžiama nutartimi, išreiškė nusivylimą, kad teismai neišsprendė klausimo dėl nelegaliais darbais sukeltų padarinių pašalinimo viename vertingiausių tarpukario modernizmo statinių Vilniuje.
Teismas atsisakė patenkinti Lietuvos architektų rūmų ieškinį, kuriuo buvo prašoma panaikinti išduotus statybos leidimus ir pašalinti visus pagal juos atliktus neteisėtus darbus.
Aktyvi visuomenės ir paveldosaugos bei architektūros profesionalų reakcija paskatino ieškoti kitų sprendimų nelegaliais darbais sukeltiems padariniams pašalinti. KPD džiaugiasi aktyvia Vilniaus apygardos viešojo intereso gynimo prokurorų reakcija ir yra pasirengęs palaikyti prokurorų kreipimąsi dėl viešojo intereso gynimo.
Departamentas prokurorams pateikė išvadą, kurioje nurodė, kad neteisėtai išduotų projektų sprendiniais buvo sužalota nekilnojamosios kultūros vertybės – administracinio pastato Gedimino pr. 27, Vilniuje – vertingoji savybė – funkcionalizmo stiliaus fasadų architektūrinio sprendimo visuma.