Lietuvos architektų sąjungos ir Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo skelbto konkurso metu buvo renkamas 2019-aisiais metais realizuotas geriausias rekreacinės paskirties, visuomenei atviras architektūrinis, landšaftinis, urbanistinis kūrinys, pabrėžiantis vietos tapatumą bei kuriantis kultūrinę reikšmę ir socialinę vertę.
Konkursui iš viso buvo nominuota 11 praėjusiais metais realizuotų objektų iš 8 šalies miestų ir vietovių – Neringos, Vilniaus, Obuolių salos, Kalvarijos, Radiškio, Klaipėdos, Birštono ir Panevėžio.
Tradiciškai konkurso laureatas paskelbtas Neringoje vykusių „Zavišinių“ metu. Jau daugiau nei du dešimtmečius vykstantį renginį organizuoja konkurso partneris – Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas.
Geriausiu 2019 metų rekreacinės architektūros kūriniu pripažinta Nidos prieplauka – modernistinis pastatas, pastatytas 1976 metais pagal architekto Alfredo Paulausko projektą. 2013-aisiais pastatas įregistruotas į Kultūros paveldo registrą.
Komisijos teigimu, prieplauka Nidoje, kurios rekonstrukcijos autoriai – „G.A.L. architektai“ ir LG projektai“ / Gintautas Vieversys, Adomas Šablevičius, Eglė Buikaitė, prikelta sužibo savitomis, vietinėmis spalvomis.
„Džiugus rekonstrukcijos autorių kelio pasirinkimas, ypač žinant, kad prieš tai buvo keletas versijų, kitų arch. kolektyvų architektūrinių eskizų – griauti ir statyti naują statinį vietoje šio.
Autorių, atlikusių rekonstrukciją, nuopelnas, kad jautriai atskleidė, išryškino pastato esybę: grubus betonas, medis, švelnus naktinis apšvietimas, išryškinta autentiška tūrio kompozicija. Atrodo tarsi pastatas visada toks ir buvęs, bet nebuvo...
Atmintis jį mena tokį, koks jis yra dabar. Nesenstanti, amžina architektūra. Sykiu ši rekonstrukcija gali inicijuoti peržvelgti ir daugiau tarybinių bei šių dienų pastatų ir įtraukti į registrą vertinguosius.“
„Kultūros paveldo respektavimas: beveik pusę amžiaus „Audronašos“ pastatas buvo ikonišku Nidos ženklu, krantinės akcentu.
Pastaraisiais metais gerokai nusidėvėjęs modernistinis grynuolis prikeltas gerbiant pirminę architekto idėją, ją aktualizuojant ir taktiškai pritaikant šiuolaikiniams poreikiams, išlaikant ir pabrėžiant pastato vertingasias savybes – medžiagas, kompoziciją ir charakterį.“
Nuo 2003-ųjų skirtingais metais pastatui buvo neatpažįstamai pakenkta. Rekonstrukcijos projektu buvo atkurtos pastato vertingosios savybės: medžio, atviro betono, stiklo plokštumų, tūrinė erdvinė kompozicija, atgaivintas pastato siluetas.
Sukurtos naujos maitinimo ir laivybos funkcijos. Rekonstrukcijos autoriai – Gintautas Vieversys, Adomas Šablevičius, Eglė Buikaitė.
Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo organizuojamo renginio metu taip pat įteiktas apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje, atitekęs architektei Laimai Šliogerienei.