Pasak diskusijos iniciatoriaus ir moderatoriaus, „Ergolain“ grupės savininko Romualdo Bėkštos, nors kol kas itin didelės pandemijos įtakos architektūros sričiai nesimato, tačiau situacija, greičiausiai, keisis: didės erdvės, bus taikoma daugiau į sveikatos apsaugą orientuotų bei išmanių sprendimų, taip pat augs dėmesys žmonių asmeninei aplinkai.
Pavyzdžiui, jau dabar praktikuojama natūraliais elementais atskirti erdves, taip sukuriant individualias zonas, pabrėžiant saugumo ir ramybės pojūtį.
Kaip teigė diskusijoje dalyvavęs architektas Rokas Kilčiauskas, Lietuvoje architektai į situaciją reaguoja pakankamai ramiai, didelio streso nejaučiama, ir tai gali lemti kelios priežastys: netikėjimas viruso sukelta situacija, jo perspektyva arba architektų sukauptas pasiruošimas, kuris ir lemia vyraujančią ramybę.
„Žinoma, Lietuvą, palyginti su kitomis šalimis, ši pandemija kol kas paveikė žymiai lengviau.
O, kalbant apie architektų profesiją, mums šis laikas yra dėkingas, nes jis turėtų priminti ir vėl išlaisvinti mūsų kūrybiškumą sprendžiant iškilusius iššūkius, tačiau tai nėra modernistinis etapas ir vieni patys sau mes kurti negalime. Kaip niekada svarbus bendradarbiavimas su mokslo bei humanitarinėmis sritimis.
Be to, ant scenos grįžta pamatinė paskirtis – saugumo kūrimas plačiąja prasme“, – kalbėjo R.Kilčiauskas.
ARCHFEST – jau tradicija tapęs architektų bendruomenės renginys, į kurį susirenka architektai iš visos Lietuvos. Šiais metais šis renginys buvo organizuotas jau 8-tą kartą ir į jį susirinko apie 500 su architektūra susijusių dalyvių.