Technologijų milžinės „Google“ antrinė įmonė Sidewalk Labs“ teigė siekianti išlaisvinti miesto rytinės krantinės potencialą. Praėjusią vasarą „Sidewalk Labs“ išleido 1500 puslapių plėtros pasiūlymą „Quayside“ kaimynystei, rašoma archdaily.com.
Paskelbusi apie planus sukurti išmanųjį miestą, „Sidewalk Labs“ tapo ateities miesto kūrimo pradininke. „Quayside“ planai pirmą kartą buvo atskleisti 2018 m.
Pranešime D.Doctoroffas rašė, kad pastaruosius dvejus su puse metų siekė, kad „Quayside“ projektas taptų realybe – investavo laiką, žmones ir išteklius Toronte, netgi įkūrė biurą su 30 darbuotojų.
Kadangi viso pasaulio ir Toronto nekilnojamojo turto rinkoje nežinia, projektą įgyvendinti beveik 5 hektarų plote pasirodė per sudėtinga.
„Būtent toks plotas būtų finansiškai perspektyvus, neprarandant pagrindinių projekto detalių, kurias sukūrėme kartu su „Waterfront Toronto“, siekdami sukurti atvirą bei tvarią bendruomenę“, – kalbėjo įmonės vadovas.
Neseniai už teritorijos plėtrą atsakinga vyriausybinė agentūra „Waterfront Toronto“ vienbalsiai nubalsavo už tai, kad projektas būtų vystomas ne 77 hektarų teritorijoje, kaip buvo planuota, o kur kas mažesniame – 5 hektarų.
Kaip praneša „The New York Times“, vietos gyventojai projektui nepritarė, susirūpinę dėl privatumo, mat bendrovė planavo rinkti asmenų duomenis savo išmaniojo miesto iniciatyvoms.
Projekte buvo suplanuota 12 medinių daugiabučių, kuriuose iš viso būtų įrengta 2 500 gyvenamųjų plotų, iš kurių 1 000 būtų nuomojama mažesnėmis nei rinkos kainomis. Čia būtų įrengti biurai, parduotuvės ir būstai.