Tuomet 28-erių metų vyras neturėjo jokios patirties dirbdamas vandens kalnelių ir baseinų pasaulyje, tačiau jam toks darbas atrodė smagesnis nei buhalterio, rašo bbc.com.
G. Chutteris penkerius metus dirbo audito įmonėje „KPMG Canada“, kol vieną dieną apsilankė pirmajame šalies vandens parke vakarinėje Britų Kolumbijoje – provincijoje Kanadoje.
Ten jis lankėsi darbo reikalais, tačiau iš karto buvo suintriguotas. „Vandens parkas turėjo savyje kažką paprasto, tačiau labai smagaus, – tuomet sakė vyras.
Įkvėptas šio apsilankymo jis nusprendė mesti darbą, surizikuoti ir atidaryti antrąjį Kanadoje vandens parką. Bendradarbiaudamas su verslo partneriu, Pentinktono mieste, Britų Kolumbijoje, jis įsigijo 18 arų žemės ir jį pastatė.
Po 40 metų jo įkurta bendrovė „Whitewater West“ – didžiausias vandens parkų kūrėja ir statytoja pasaulyje.
Kai 1980 metais atidarė pirmąjį vandens parką, G.Chutteris sakė, kad tiek jo namas, tiek santaupos, kad ir itin kuklios, tuo metu buvo pastatytos ant kortos. „Vienintelis dalykas naivesnis už mane buvo Kanados karališkasis bankas, kuris mums suteikė paskolą“, – tuomet kalbėjo amerikietis.
Tuo metu vandens parkų pramonė buvo tik pradinėje stadijoje – 1977 m. Floridoje atidarytas pirmasis modernus atrakcionų parkas.
Taigi tuo metu G.Chutteris negalėjo tiesiog nusipirkti čiuožyklų ar remtis jau parengtais projektais. Jam teko suprojektuoti ir įrengti parką pačiam, bendradarbiaujant su inžinerijos įmone.
Vėliau G.Chutteris pasirašė sutartis statyti keturis naujus parkus – tris Kanadoje ir vieną Vašingtono valstijoje, JAV.
Kurdamas šį naują verslą jis ramino save, kad jeigu visgi ši avantiūra žlugs, jis galės tiesiog vėl grįžti prie buhalterijos. Tačiau verslui pasisekus G. Chutteris pripažino, jog niekada nesidairė atgal.
Praėjus trejiems metams po jo pirmojo parko atidarymo, jis jį pardavė, visiškai atsisakydamas nuosavybės teisių į parką ir atsiribodamas nuo jo veiklos, tuomet susikoncentravo į vandens čiuožyklų dizainą, inžineriją, gamybą bei pristatymą.
Šiandien „Whitewater“ turi 600 darbuotojų visame pasaulyje ir vykdo projektus šešiuose žemynuose: nuo Rusijos iki Indijos, Brazilijos iki JAV ir Australijos iki Pietų Afrikos.
Metinė bendrovės apyvarta siekia 200 mln. dolerių. Įmonė bendradarbiauja su visais, pradedant viešbučiais ir baigiant pramogų parko gigantais, tokiais kaip „Disney“, kuriam suprojektavo didžiulį „Typhoon Lagoon“ bangų baseiną Orlande, Floridoje.
Vandens parkų pramonė suklestėjo per pastaruosius dešimtmečius: remiantis viso sektoriaus duomenimis, 2018 m. 20 didžiausių vandens parkų pasaulyje apsilankė 30,9 mln. lankytojų. Siekdamas išlikti pramonės, kuriai visada reikia didesnių įspūdžių ir naujos patirties, viršūnėje, G.Chutteris sako, kad bendrovė daug dėmesio skiria naujovėms.
Įmonės būstinėje Vankuveryje kartu su menininkais ir skulptoriais dirba dizainerių, architektų ir inžinierių komandos, siekdamos sukurti pačiais populiariausiais tapsiančius vandens kalnelius ir kitas vandens atrakcijas.
Nors kai kurie „Whitewater“ konkurentai Šiaurės Amerikoje neišsiplėtė už JAV ir Kanados ribų, verslininkas sako, kad jis visada norėjo sukurti tarptautinę veiklą.