Tokį įvertinimą šiam objektui skyrė penktadienį vykusiame Pasaulio architektūros festivalyje (WAF) susirinkusi kone 150 narių – architektų, dizainerių ir akademikų – komisija. „LocHal“ viešąją biblioteką suprojektavo „Civic Architects“, „Braaksma & Roos Architectenbureau“ ir Petra Blaisse, rašo edition.cnn.com.
„LocHal“, iki įrengiant biblioteką, buvo lokomotyvų angaras, vėliau pertvarkytas į visuomeninį pastatą, kuriame įrengta biblioteka, susibūrė meno organizacijos ir įkurtos bendradarbystės erdvės. Čia įrengta erdvių paskaitoms, mokymams ir kitiems viešiems renginiams.
Komisiją sužavėjo tai, kaip šiuo projektu pavyko pakeisti pastatą, kurį buvo numatyta nugriauti, ir lūkesčius pranokusios erdvės, kuriose gali susitikti įvairiausi lankytojai.
Iš šimtų darbų „LocHal“ buvo atrinktas į sąrašą, kuriame – 18 atskirų kategorijų: gyvenamosios, viešosios, komercinės architektūros objektai – nuo sporto centro Barselonoje iki universiteto pastato Tokijuje.
Tarp kitų finalininkų buvo „Lindis Lodge“, prabangus viešbutis Naujojoje Zelandijoje, ir naujas terminalas Maktano-Sebu tarptautiniame oro uoste Filipinuose.
Nuo 2008 m. WAF geriausieji skelbiami paskutinę festivalio, kuris antrus metus iš eilės vyko Amsterdame, dieną.
Architektų biuro „Studio Link-Arc“ paviljonas vaikams, pavadintas „Lokadhatu“ (liet. „Pasauliu“), buvo pripažintas geriausiu mažų projektų kategorijoje.
Metų ateities projektu paskelbtas naujai suprojektuotas rajonas „Oberbillwerder“ Hamburge, Vokietijoje.
2018 m. pagrindinis prizas atiteko „Kampung Admiralty“ – inovatyviams pagyvenusių žmonių būsto kompleksui Singapūre.
„World Building of the Year“ nugalėtojais yra pripažintas daugiabučio „The Interlace“, Singapūre, projektas ir architektų biuro „Zaha Hadid“ suprojektuotas XXI amžiaus menų muziejus Romoje.