Architektų idėja – Užvingio salos tiltas su išsišakojančiais takais bei panoraminėmis terasomis upės centre.
Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, jog kairiajame krante Vingio parko skvere siūloma kurti ekstensyvios rekreacijos parkinę aplinką su retais atsisėdimais takų-įspaudų zonoje, be papildomų funkcijų, tausojant natūralų, gamtišką ir ramų miško aplinkos charakterį.
Dešiniajame krante kuriamą naują žalią viešą erdvę siūloma funkciškai aktyvinti, palaipsniui ją paverčiant aktyviai naudojama sostinės Lazdynų bendruomenės rekreacine erdve.
Erdvinio scenarijaus kulminacija – sėdimoji tilto terasa su žaliais intarpais, iš barjero tilto pradžioje tolygiai virstanti ergonomiška zona prisėsti ar prigulti.
Architektė O. Lozuraitytė lrytui.lt pasakojo, jog kraštovaizdis „KILD architektų“ projektuose – dažnai lydinti tema. Architektų komanda tiesiogiai ir netiesiogiai siekia išsianalizuoti ir įsivertinti supančių kraštovaizdžių atskaitos taškus ir situacijas. Vilniaus kraštovaizdį jie buvo nuosekliau pasityrinėję prieš pora metų Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje rengdami parodą „Formuojant peizažą“.
P. Išora komentavo, jog Užvingio salos tilto projektavimo metu atrado, kad ta teritorija ypatinga savo geomorfologine sandara. Vingio parkas charakteringas savo terasomis ir paupio dariniais, kurie buvo suformuoti atsitraukiančio ledyno. Vingio parkas, Karoliniškių geomorfologinis draustinis paskatino atradus salą ir įsivertinus esamą raguvą ties vandenviete, į projektą pasižiūrėtki šiek tiek kitaip nei siūlė organizatoriai.
Vilniuje architektai fokusavosi į per ilgą laiką susiklosčiusias gamtines sąlygas bei prikėlė išnykusį Neries upės geomorfologinį darinį – Užvingio salos vaizdinį. Neryje nėra daug salų, o tai vienas charakteringesnių upės morfologinių darinių. Kai aštuntajame dešimtmetyje pastatė užtvanką Baltarusijoje, Neries lygis labai pažemėjo ir pasirodė dar dvi kaimyninės salos Žvėryne, tačiau Neris yra gana skurdi salų, tad įsivardintos salos Vingio parke yra reikšmingos miestui. „KILD architemtams“ buvo svarbu rytdieną sujungti su dingusiomis gamtos ir kultūros formomis.
Vilniuje suplanuotas ir dar vienas pėsčiųjų tiltas per Nerį – tarp Žvėryno ir A.Goštauto gatvės. Jį projektuoti pasiryžusios 9 architektų komandos.