Užsienyje ne vieną apdovanojimą už ledo, sniego skulptūras pelnęs menininkas anksčiau garsėjo ir erotikos, ironijos, humoro persunktais paveikslais.
Bet pastaruosius kelerius metus 39-erių M.Gaubas daugiausia dėmesio skiria būtent skulptūrai.
Birštone gyvenantis kūrėjas prieš porą metų buvo grįžęs pavasaroti į gimtąjį Radviliškį – neatsispyrė kvietimui dalyvauti plenere. Viešnagės rezultatas – bažnyčios šventorių papuošusi Rūpintojėlio skulptūra.
Per šią viešnagę jam su klebonu Tadu Rudžiu ir kilo idėja, kad reikėtų papuošti pagrindines maldos namų duris. Iš pradžių ketinta senąsias duris papuošti keliais akcentais, bet skulptorius pasiūlė apkaustyti meno kūriniu.
„Klebonas turėjo idėją, bet iki galutinio eskizo sugaišome daugiau kaip tris mėnesius, – kalbėjo menininkas. – Maždaug tiek pat laiko truko įgyvendinti idėją.“
Dažniausiai maldos namų durų puošmenos būna susijusios su bažnyčios pavadinimu, bet šįsyk nuspręsta kitaip.
Iš aliuminio lakštų išlietame bareljefe gausu simbolių – atvaizduotas Kryžių kalnas, popiežiai Jonas XXIII ir Paulius VI. Įamžintas ir Šeduvoje nužudytas palaimintasis Teofilius Matulionis – tarp spygliuotos vielos išraižytas paukštelis. Bareljefui prireikė net 150 kilogramų aliuminio.
Dviejų dalių durų centre – masyvi Biblija auksuotais kraštais. Šis akcentas yra vietoj durų rankenos, kaip dvasinis maistas kiekvienam įeinančiam į šventovę.
„Man labai patinka Martyno kūryba, todėl pasitikėjau juo. Juolab kad bažnyčią puošia ne tik jo, bet ir tėvo Edmundo, senelio Leono darbai,“ – džiaugėsi T.Rudys.
Skulptoriaus tėvas ir senelis su bendraminčiais prieš tris dešimtmečius sukūrė ir prie varpinės pastatė tris kryžius stalinizmo aukoms atminti.
Prieš metus E.Gaubas su vyresniuoju sūnumi Laurynu atnaujino sudūlėjusius kryžius.