Architektų žodžiais, ore sklendžiančio namo, pavadinto „Hour Glass“, koncepcija įkvėpta senovės klajokliško žmonių gyvenimo būdo. Mat namas su asmeniniu oro balionu suteikia laisvę gyventi ten, kur norisi. O apsisprendus dėl gyvenamosios vietos, namą būtų nesudėtinga prijungti prie reikiamų komunikacijų. Beje, namai gali jungtis su kitais skraidančiais namais, taip suteikdami kaimynams galimybę kurti bendruomenę ir vystyti socialinius ryšius.
Koncepcijos kūrėjai tiki, kad jei jų suprojektuotas namas ateityje būtų išties realizuotas, jis „prigytų“ bet kurio klimato šalyje, o jame sutilptų viskas, ko reikia šiuolaikiniam gyventojui.
Namuose būtų įrengtos išmaniosios grindys, sudarytos iš daugybės plokštelių, kurios keisdamos aukštį suformuotų baldus – sofą, stalą ir pan. Prireikus galima įsirengti miego, valgomojo ar darbo erdves.
Skraidančio namo sienas architektai siūlo padengti LED danga. Viduje skaidrios, o išorėje nepermatomos sienos galėtų priminti kamufliažą, prisitaikyti prie visos skraidančių namų miesto struktūros spalvos, galiausiai, būti bet kokios kitos spalvos ar rašto.
Kada galėtų būti pastatytas pirmasis „Hour Glass“ nepranešama. Šis projektas tapo vienu architektūros portalo dezeen.com skelbto ateities namų konkurso laureatų.