Tankiai apgyventoje Pungolo teritorijoje iškilusiame pastate įrengtos ir viešosios erdvės: restoranai, parduotuvės, dalyje statinio įsikūrė valstybinė poliklinika.
Atviras 27 tūkst. kv. metrų ploto pastato fasadas pabrėžia visuomenei atviro ir jos poreikiams tarnaujančio statinio idėją.
Panašaus stiliaus fasadų ir koridorių tokios paskirties pastatų architektūroje būta praėjusio amžiaus aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose. Šiuos pavyzdžius architektai transformavo į lengvas atviro rėmo konstrukcijas.
Visuomenės centro širdyje – terasose augantis sodas, kuris žemėja vandens link. Terasose atsirado erdvės įvairios paskirties zonoms, tokioms kaip žaidimo aikštelėms, susitikimo vietoms, amfiteatrui.
Kambariai ir kitos erdvės: restoranai, poliklinika, ugdymo centrai, išdėstyti aplink sodą. Iš kai kurių jų, pavyzdžiui, restorano ir poliklinikos laukiamojo, galima išeiti tiesiai į sodą.
Pastato priekyje, toje pusėje, kuri atgręžta į vandenį – didelė dengta aikštė su kolonomis. Ji gali būti naudojama bendruomenės renginiams ar kitoms lauko veikloms organizuoti, rašo archdaily.com.
Ant stogo – lysvės, kuriose gyventojai gali užsiauginti gėrybių savo stalui. „Tai daugiau nei estetinis sprendimas – tai kolektyvinės sodininkystės projektas. Drauge auginant ir prižiūrint augalus puoselėjami bendruomenės ryšiai“, – sako architektai.