Ne tik šalia namo dundantys traukiniai ir regioninio parko teritorija stebina čia atvykstančius svečius. Namo architektūra lietuvio akiai atrodo gana neįprasta. Arba pernelyg įprasta, kad būtų pavadinta namu. Ilgas, vieno aukšto statinys nuo gatvės labiau primena kluoną ar traukinio vagoną, nei namą.
„Prieš čia atsikraustydami gyvenome nedideliame bute Vilniaus centre. Erdvės nebuvo daug, taigi, pasvajodavome, kad norėtume turėti namus, kuriuose tilptume patys ir galėtume priimti svečius“, – sako Sabina. Jos šeimos poreikiai sudėliojo visus taškus. Architektė savo namus suprojektavo taip, kad jie būtų patogūs, racionalūs ir jaukūs šeimai, kurioje auga dvi dukrytės. Šeimos gyvenimui subalansuota architektūra – praktiška ir stulbina paprastumu.
Projektuodama namus savo šeimai, architektė daug dėmesio skyrė šviesai ir erdvei. Namų jaukumą čia kuria pro langus krentanti dienos šviesa ir tarsi iš kiemo į namus ateinanti gamta.
„Senas obelų sodas buvo didžiulis šio sklypo pliusas. Mes labai norėjome, kad namas atsirastų sename kontekste, o ne būtų pastatytas plynėje“, – pasakoja architektė.
Tai, kas daugeliui gali atrodyti didžiulis minusas – visai šalia pro šalį važiuojantys traukiniai – Sabinos šeimai rodėsi didžiulis ir labai romantiškas sklypo privalumas. Namą ji suprojektavo taip, kad jis būtų atsisukęs į sodą ir traukinius.
„Mūsų daug kas klausia – ar jau nustojome girdėti traukinius? Iš tiesų niekada jų ir negirdėjome“, – šypsosi Sabina ir priduria, kad pro šalį riedantys traukiniai tarsi primena, kad miestas yra visai čia pat.
Dar vienas ryškus šio namo išskirtinumas – medinė apdaila. Papilkėjęs medis idealiai atitinka Pavilnio aplinkos koloristiką ir tarsi ištirpsta senų obelų sode.
Kiek kainuoja pastatyti vieno aukšto, itin modernų medinį namą sename sode? Kokių gudrybių statydama sau namus prigalvojo architektė? Ir kodėl dažniausiai laimi paprastumas? Visa istorija apie namą obelų sode, kur galima skaičiuoti pravažiuojančius traukinius, jau šį šeštadienį, 16.50 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.