Pasak „Gors“ atstovės Lauros Stepinios, centras yra vertas pagyrimo žodžių, nes jį statant buvo panaudotos moderniausios technologijos.
Todėl jame vienu metu gali vykti po keletą skirtingų renginių, pavyzdžiui, konferencija, kino filmas, koncertas, o mažojoje 220 vietų salėje – spektaklis vaikams. Jie netrukdo vienas kitam, nes pastate tobula ne tik akustika, bet ir garso izoliacija.
„Jaučiate tylą?“ – paklausė Laura, palydėjusi į šokėjams repetuoti skirtą salę. „Absoliuti tyla“, – teko pripažinti užvėrus jos duris. Ir visa tai dėl sudėtingos garsą sugeriančios sienų dangos.
Pasak L.Stepinios, svarbu ir tai, kad projektuojant pastatą buvo pagalvota apie artistams ir muzikantams skirtas grimavimo bei poilsio patalpas ir net apie tai, kur jiems po kelionių nusiprausti ir užkąsti. O juk kartais tai būna koncertuoti atvykstantys simfoniniai orkestrai.
Tuomet, kai 2008 metais buvo nutarta, kad būtent Rėzeknėje turi atsirasti modernus kultūros renginiams skirtas centras, jį projektuoti ėmėsi Latvijos architektų komanda, vadovaujama Uldžio Baluodžio ir Daigos Bikšės.
2010 metais prasidėjo statybos, kurių darbai buvo patikėti Latvijos rangovams, – specialistai iš Švedijos vadovavo tik procesams, susijusiems su akustika.
Centro atidarymo koncertas didžiojoje 1000 sėdimųjų vietų turinčioje salėje (joje telpa 2500 stovinčių žiūrovų) buvo surengtas 2013 metais. Visas projektas kainavo apie 20 mln. eurų. 15–20 eurų – tiek kainuoja bilietai į klasikos koncertus.
Ką pažiūrėti:
koncertai ir renginiai skelbiami „Gors“ interneto svetainėje www.biletes.latgalesgors.lv/en.
„Latgalės ambasada GORS“ (Pils iela 4, Rezekne; www.latgalesgors.lv/en/events; www.latvia.travel/lt/city/rezekne- 8)