Jį suprojektuoti paprašė „Tycho Brahe Instituttet“.
Kai bus baigta statyti, be kita ko meteorų aktyvumą, žemės drebėjimus ir šiltnamio efektą sukeliančias dujas stebinti observatorija bus didžiausia tokio tipo veikla užsiimanti įstaiga į šiaurę nuo Alpių.
580 m virš jūros lygio Harestua miške, 45 km į šiaurę nuo Oslo, iškilsiantis trijų aukštų puikus statinys bus pusiau sulinkęs į žemę, o jį dengs apželdintas stogas.
Paauksuotą planetariumo kupolą puoš jo paviršiuje išraižyti žvaigždynai, rašo dezeen.com.
Kupolas jo viduje esantį 100 vietų teatrą atribos nuo aplink būsiančių parodų erdvių ir lankytojų centro.
Nuo pagrindinio statinio su planetariumu takeliais bus galima nueiti į septynias kabinas. Jos tiesiogiai nesusietos su planetomis, greičiau jau su įsivaizduojamais kosminiais objektais. Čia lankytojai galės likti ir nakčiai. Didžiausioje kabinoje, kurios skersmuo – 10 metrų, tilps iki 32 žmonių, o mažiausioje, kurios skersmuo – šeši metrai, tilps vos du svečiai. Visose kabinose gali tilpti daugiausiai 118 svečių.
Architektai teigia, kad kai objektas bus baigtas statyti 2020-aisiais, „Solobservatoriet“ taps visuomenei prieinamas tarptautinis žinių telktuvas, kuriame bus galima rengti komandos stiprinimo renginius, skaityti paskaitas ir organizuoti seminarus.