Maskvoje įsikūrusi architektų įmonė „Totement/Paper“ ją išplėtė dviem skirtingų formų kampuotais pastatais.
Tuščiame sklype netoli geležinkelio pastatytame komplekse yra sandėlis, kuris, visai kitaip nei sufleruoja jo pirminė funkcija, skirtas ne tik brendžio statinėms laikyti, o tarnauja ir kaip erdvė renginiams.
Du dinamiškų formų pastatai kontrastuoja medžiagomis, iš kurių jie pastatyti, ir konstrukcijų išdėstymu: vienas tįsta palei žemę, kitas stiebiasi į dangų, rašo archdaily.com.
„Totement/Paper“ aiškina, kad du skirtingi elementai simbolizuoja moterį ir vyrą.
„Žemas medinis sandėlio pastatas – tai motina Žemė, gimdanti moteris. Pastatas glaudžiai susijęs su žeme, auga ant jos ir iš jos“, – aiškino architektai.
Lankytojai į kompleksą įeina per aukštesnę struktūrą, kuri nusakoma kaip lanksti, mobili ir atvira. Iš jos matyti sandėlis, kuriame laikomos statinės.
Aukštasis metalinis pastatas, iškilęs virš po žeme įrengtos degustacijų salės, stiebiasi į dangų. Architektai taip norėjo pavaizduoti šviesą, protą ir vyrišką pradžią. Būdamas kiauraviduris, jis naktį šviečia kaip žvakė.
Kūrėjų komanda moters ir vyro simbolius aiškina dar ir taip: tai – kūrimas ir atgimimas, parodantis varyklos vaidmenį Įsručio istorijoje.
Abu pastatai kurti laikantis tų pačių geometrinių taisyklių, nuvedančių iki pat pagrindinio varyklos pastato.